Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/arpass/ftp/lipsko24/units/nowosci/init.php on line 40

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/arpass/ftp/lipsko24/units/nowosci/init.php on line 42

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/arpass/ftp/lipsko24/units/nowosci/init.php on line 44
Dzisiaj jest piątek, 21 stycznia 2022 r., 21 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
[ZDJĘCIA] Za nami kolejny bluesowy weekend w Garbatce-Letnisku
Dodał: DL, 24-08-2021 12:11, odsłon: 1681
Fot. Magdalena Rzeczkowska/UG Garbatka-Letnisko
Fot. Magdalena Rzeczkowska/UG Garbatka-Letnisko

W sobotnie popołudnie 21 sierpnia na terenie Gminnego Ośrodka Wypoczynkowego POLANKA odbyło się muzyczne wydarzenie zatytułowane "Garbatka-BLUES-Letnisko". Organizatorem koncertu było Stowarzyszenie Muzyk.com, a jego partnerami  Gmina Garbatka-Letnisko oraz Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Puszcza Kozienicka".

 

Po raz kolejny przekonaliśmy się, że polska scena bluesowa prężnie działa również w Garbatce-Letnisku i choć jej rozkwit na ziemi polskiej datowany jest na koniec lat 70-tych, to do dziś cieszy się dużym uznaniem wśród słuchaczy i dalej zbiera muzyczne żniwo wśród artystów, którym w duszy blues gra.

 

 

 

A gra zdecydowanie głośno i rytmicznie dzięki muzykom ze Stowarzyszenia Muzyk.com oraz zespołowi Power Blues 40 plus, którzy byli gwiazdami pierwszego spotkania pod nazwą „Garbatka-BLUES-Letnisko”. Impreza rozpoczęła się o godz. 17.00 uroczystym otwarciem dokonanym przez: Mariana Plażuka – prezesa Stowarzyszenia Muzyk.com, Teresę Fryszkiewicz – wójt gminy Garbatki-Letniska, Włodzimierza Mazura – przewodniczącego rady gminy oraz Irenę Bielawską – prezes Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Puszcza Kozienicka”. Po części oficjalnej nastąpiło to, na co czekali nie tylko muzycy, ale i licznie przybyli słuchacze-spora dawka starego, dobrego bluesa.

 


 


 

To wszystko dzięki Panu Marianowi Plażukowi – prezesowi stowarzyszenia Muzyk.com. To on wyszedł z inicjatywą zaszczepienia w mieszkańcach gminy zainteresowania klasykiem muzycznego gatunku. A dzięki współpracy z wójt – Teresą Fryszkiewicz oraz prezes stowarzyszenia LGD – Ireną Bielawską, które wsparły to wydarzenie, upatrujemy nadziei na kontynuację bluesowych spotkań na „Polance”.

 


 


 

 

Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Gmina Garbatka-Letnisko
Ogłoszenia wyróżnione
WSZYSTKIE +
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Lipsko24 to niezależne medium elektroniczne w Lipsku i terenie powiatu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook

 

 

 

Płatności online zapewnia: