UWAGA! Dołącz do nowej grupy Lipsko - Ogłoszenia | Sprzedam | Kupię | Zamienię | Praca

Rozpoczęcie przyjmowania wniosków o zwrot podatku akcyzowego dla producentów rolnych


Urząd Miasta i Gminy Lipsko ogłosił, że od 2 lutego 2026 roku rozpoczną się przyjmowanie wniosków o zwrot podatku akcyzowego w ramach wsparcia dla producentów rolnych. Program ten dotyczy zwrotu podatku zawartego w cenie oleju napędowego. Wnioski będą przyjmowane przez Referat Finansowo-Księgowy. Warto zwrócić uwagę na konieczność załączenia odpowiednich dokumentów do zgłoszenia.

Zgodnie z komunikatem, wszyscy rolnicy, którzy pragną ubiegać się o zwrot, muszą dołączyć do swoich wniosków faktury VAT za zakupiony olej napędowy z okresu od 1 sierpnia 2025 roku do 31 stycznia 2026 roku. Dodatkowo, rolnicy posiadający bydło, świnie, owce, kozy lub konie, którzy chcą skorzystać ze zwiększonego limitu zwrotu, zobowiązani są do złożenia oświadczenia w Agencji Modernizacji i Restrukturyzacji Rolnictwa w Lipsku. Oświadczenie to powinno zawierać informacje dotyczące jednostek przeliczeniowych tych zwierząt.

Dla mieszkańców Lipska, zainteresowanych dodatkowymi szczegółami dotyczącymi procedur, jest możliwość uzyskania informacji zarówno poprzez stronę internetową, jak i osobiście w Urzędzie Miejskim, w pokoju 16. Link do szczegółowych informacji dostępny jest na stronie rządowej, a jego znajomość może znacząco ułatwić proces składania wniosków.

Źródło: Urząd Miasta Lipsko


Oceń: Rozpoczęcie przyjmowania wniosków o zwrot podatku akcyzowego dla producentów rolnych

Średnia ocena:4.8 Liczba ocen:18


Zobacz Także