W drugim tygodniu „Odlotowych Wakacji” organizowanych przez Lokalny Centrum Kultury w Lipsku, mieszkańcy będą mieli okazję wziąć udział w różnorodnych zajęciach i wydarzeniach. Oferta skierowana jest do dzieci i młodzieży, z naciskiem na aktywności rozwijające umiejętności artystyczne oraz kulinarne. Zgłoszenia na warsztaty oraz wyjazdy będą przyjmowane od 26 czerwca, a miejsc jest ograniczona, dlatego warto zarezerwować miejsce jak najszybciej. Wśród atrakcji znalazły się zajęcia taneczne, konkurs plastyczny oraz spektakl teatralny.
W poniedziałek 6 lipca odbędą się zajęcia taneczne o godzinie 11:00, które mają na celu rozwijanie zdolności ruchowych i rytmicznych uczestników. We wtorek z kolei, o godzinie 12:00, przewidziano warsztaty malowania unikatowych toreb, które poprowadzi Łukasz Gawlik z organizacji Tibidabu. Również tego dnia, zapisy na oba wydarzenia są potrzebne, a wymagana jest obecność w bibliotece.
Środa będzie dniem sztuki, z konkursem plastycznym „Podróż moich marzeń” zaplanowanym na godzinę 11:00, co zapewni uczestnikom szansę na wykazanie się kreatywnością i zdobycie nagród. W czwartek, osoby, które zapiszą się na wycieczkę do Poręby, będą mogły uczestniczyć w warsztatach kulinarnych, gdzie lokalna grupa KGW „Śląskie Porębianki” nauczy ich przygotowania regionalnych potraw. Koszt takiej wyprawy to 60 zł, a zapisy również odbywają się w bibliotece. Na koniec tygodnia, w piątek, zainteresowani będą mogli oglądać spektakl „Doktor Dolittle” w plenerze, co będzie doskonałą okazją do spędzenia czasu w gronie rodziny i przyjaciół. Warto zaznaczyć, iż liczba miejsc na wszystkie działania jest ograniczona i w związku z tym, wcześniejsze zgłoszenie jest zalecane.
Źródło: Lipskie Centrum Kultury
Oceń: Odlotowe Wakacje w LCK 2026 – Program Drugiego Tygodnia
Zobacz Także

