Dzisiaj jest niedziela, 26 września 2021 r., 269 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
Zobaczcie, jak bawili się na festynie w Krępie Kościelnej [ZDJĘCIA]
Dodał: JaW, 15-07-2014 12:37, odsłon: 8105

Mnóstwo atrakcji było przez cały dzień na festynie rodzinnym w szkole w Krępie Kościelnej. Zabawę pod hasłem "Rodzinnie, zdrowo i na sportowo" przygotowała Rada Rodziców wraz z dyrekcją szkoły.

Przed oficjalnym rozpoczęciem uczniowie z klasy trzeciej gimnazjum zatańczyli staropolskiego poloneza. Zaproszonych gości, wśród których był też burmistrz Lipska Jerzy Pasek i Jadwiga Buza – przewodnicząca Rady Powiatu Lipskiego, witały dyrektor szkoły Grażyna Kulpińska i przewodnicząca Rady Rodziców Edyta Sułek. Imprezę poprowadziły nauczycielki Joanna Drężek i Małgorzata Gibała-Kot.

 

WYSYP TALENTÓW

Występy artystyczne zaczęły przedszkolaki z piosenką "Żabki i bociany". Starsze dzieci zatańczyły tradycyjnego krakowiaka.

 

Praktycznie przez cały czas trwania imprezy coś działo się na scenie, a swoje talenty z różnych dziedzin pokazywali uczniowie szkoły w Krępie Kościelnej. Można było zobaczyć i usłyszeć skecze, spektakle i wakacyjne hity zaśpiewane przez podopieczne Justyny Prokop. Dzieciaki z klasy I-III szkoły podstawowej pod kierownictwem Małgorzaty Karolik, Renaty Bojek, Bożeny Lichoty i Joanny Drężek przedstawiły program artystyczny "Rodzina na dobre i złe". Gimnazjaliści zaprezentowali układy akrobatyczne pod czujnym okiem Michała Jabłońskiego, nauczyciela wychowania fizycznego.

 


Do zabawy zapraszały dyrektor szkoły Grażyna Kulpińska i Edyta Sułek - przewodnicząca Rady Rodziców

 

MUNDUROWI I COŚ DLA ZDROWIA

Na placu za szkołą swoje stoiska rozstawiło szereg instytucji, gdzie każdy mógł znaleźć dla siebie coś ciekawego. Obecni byli policjanci i strażacy z Lipska, pracownicy Państwowej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, strażacy ochotnicy z Krępy Kościelnej czy członkowie Jednostki Strzeleckiej 1005 im. Dionizego Czachowskiego w Lipsku.

 

Zgodnie z hasłem imprezy znalazło się również miejsce dla stoisk, gdzie można było zasięgnąć porad dotyczących zdrowego trybu życia, skontrolować ciśnienie, zmierzyć poziom cukru we krwi, a harcerze ZHP im. Batalionów Chotczy w Lipsku pokazywali, jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy.

 

 

Festyn w Krępie Kościelnej przyciągnął tłumy mieszkańców gminy i okolic

 

DŁUGA KOLEJKA DO LOTERII FANTOWEJ

Sporym zainteresowaniem cieszyła się licytacja obrazów i rysunków wykonanych przez dzieci i młodzież ze szkoły w Krępie Kościelnej oraz drewnianych kuferków i szkatułek, które zrobili rodzice.

 

Dodatkowymi atrakcjami były: pokaz motocykli w wykonaniu członków Klubu MOTOLIPSKO, loteria fantowa i konkursy z atrakcyjnymi nagrodami (można było wygrać aparat fotograficzny, rower górski, tablet czy zestaw młodego rowerzysty), rozgrywki sportowe, stoiska ze swojskim jadłem i pyszne przysmaki z grilla.

 

- Chociaż pogoda płatała figla, to impreza udała się na szóstkę. Mamy nadzieję, że festyn miał pozytywne oddźwięk w środowisku lokalnym i na stałe wejdzie do kalendarza imprez w naszej szkole – przyznają organizatorzy.


Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Gmina Garbatka-Letnisko
Ogłoszenia wyróżnione
WSZYSTKIE +
R  O  W  E  R
R O W E R
Sprzedam pędzidło ( rower) Mało używany, lekkie oznaki użytkowania Rozmiar M koła 29 '' / Rober zakupiony w sklepie ...
SPRZEDAM TELEFON
SPRZEDAM TELEFON
Xiaomi Redmi 9, prawie nowy, bo użytkowany zaledwie pół roku. Posiada naturalne ślady użytkowania ( delikatne otarcie) . ...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Lipsko24 to niezależne medium elektroniczne w Lipsku i terenie powiatu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook

 

 

 

Płatności online zapewnia: