Dzisiaj jest niedziela, 22 maja 2022 r., 142 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
Nie liczy sie strach ani ból. Parkour & Freerunning i oni - chłopaki z Lipska (video)
Dodał: EL, 18-10-2013 22:06, odsłon: 7761
źródło youtube
źródło youtube

Ekipa nazywa się WATFAY. Wszyscy pochodzą z Lipska. Jest ich czterech i jedna pasja. A jest nią sztuka uliczna.

Co to takiego?
Parkour & Freerunning to podobne do siebie sporty polegające na pokonywaniu przeszkód stojących na drodze w najprostszy i najszybszy sposób. Osoby uprawiające taką formę aktywności rezygnują z poruszania się po ścieżkach, chodnikach i schodach. Wolą w widowiskowy sposób przeskakiwać przez murki i poręcze.

WATFAY
Na dzień obecny w skład ekipy wchodzi czterech tzw. traceurów: Michał Adamczyk, Michał Felikszewski, Patryk Frynas i Przemek Lasota.

W niedzielę tj.13.10.2013 pojawił się w sieci ich nowy filmik.

 Swoja przygodę z miejską sztuką Parkour oraz Freerunning-iem zaczęli w roku 2007. Początkowo była to tylko zabawa. Bardziej poważne treningi wystartowały w roku 2009. Wtedy ekipa liczyła tylko dwie osoby. W 2012 roku dołączyły kolejne dwie osoby, które wspólnie trenowały kilka lat.

- Połączyła nas wspólna pasja, jaką jest Parkour & Freerunning. Plany to oczywiście zdobywanie nowych umiejętności. W lecie roku 2014, jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z założeniami, mamy plan rozpocząć cykliczne treningi otwarte w Lipsku dla zainteresowanych, chcących postawić pierwsze kroki a właściwie pierwsze skoki w tej sztuce ulicznej. Parkour & Freerunning to nie tylko rozwój fizyczny, ale także psychiczny, pokonywanie własnych barier i ograniczeń. Jeżeli komukolwiek wydaję się, że robią to ludzie niepoważni to mogę stwierdzić, że są w błędzie. Przykład to nasza ekipa dwóch z nas studiuje na Politechnice Świętokrzyskiej są to studia dzienne, a druga dwójka jest w klasie maturalnej w lipskim liceum- mówił Michał Felikszewski.

Podsumowanie
Cieszy nas to, że w Lipsku z inicjatywy mieszkańców powstała miejska sztuka uliczna. Ten rodzaj sportu to nie tylko zabawa i zwykłe skakanie po murkach. To przede wszystkim pasja i sposób na życie. Popieramy tego rodzaju pomysły. Trzymamy kciuki za plany na lato. Brawo!

Skontaktuj się z autorem tekstu: EL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Gmina Garbatka-Letnisko
Ogłoszenia wyróżnione
WSZYSTKIE +
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Lipsko24 to niezależne medium elektroniczne w Lipsku i terenie powiatu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook

 

 

 

Płatności online zapewnia: