Dzisiaj jest niedziela, 26 września 2021 r., 269 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
POSIR Pionki
Dziewczyny z Sienna dają show w karaibskim stylu. Taniec, to ich pasja
Dodał: JaW, 27-08-2014 13:32, odsłon: 9466

Od półtora roku przy Gminnym Ośrodku Kultury w Siennie działa formacja taneczna Show Time. Tworzy ją 19 dziewczyn i jeden chłopak w wieku 10-17 lat. Mają za sobą kilka występów na regionalnych imprezach, ale w tym roku są plany startu na zawodach rangi ogólnopolskiej. Wszystko zrodziło się z miłości i fascynacji do tańca, a duża w tym rola kielczanki Magdaleny Danieluk, która w młodych z Sienna zaszczepiła taneczną pasję.

- Zaczęło się zupełnie przypadkowo. Półtora roku temu miałam swój taneczny pokaz w Siennie. Spodobało się to i młodzi ludzie zaczęli przychodzić na zajęcia. Początkowo było pięć osób na treningach – opowiada Magda Danieluk, trenerka w GOK w Siennie oraz tancerka formacji Candela Team.

 

MŁODZI CHCĄ WIĘCEJ

Miejscowa młodzież była zafascynowana energetycznymi tańcami karaibskimi. Z biegiem czasu na zajęcia dołączały kolejne osoby. Obecnie formacja Show Time to dwudziestu tancerzy w wieku 10-17 lat. Co ciekawe jest w niej jeden chłopak. Treningi odbywają się dwa razy w tygodniu po dwie godziny, ale dla młodych ludzi z Sienna to i tak za mało.

 

- Często zostają dłużej. Ćwiczą choreografię. Chcą od tańca czegoś więcej, a ja cieszę się, że mogę pracować z tak cudowną młodzieżą – przyznaje trenerka Show Time.

 

 

Tanczerze z formacji Show Time sami szyją swoje stroje. Prezentowane przez nich choreografie zawierają w sobie fabułę z ciekawą taneczną opowieścią

 

Tanecznego bakcyla złapali też seniorzy i dzieciaki. Udało się utworzyć 18-osobową formację Bąble, która ma już za sobą sceniczny debiut.

 

JADĄ NA TURNIEJ

W tym roku formacja Show Time zadebiutuje na turniejach ogólnopolskich. W planach są występy w Zagnańsku i Twardogórze.

 

- Podziękowania należą się też dyrektor domu kultury Marzenie Szafraniec, bo to ona ściągnęła mnie do Sienna – dodaje na koniec Magdalena Danieluk.

 

W naszym cyklu "Młodzi, zdolni z Ziemi Lipskiej" chcemy promować osoby, organizacje, kluby czy stowarzyszenia, które warto pochwalić za ich zaangażowanie, pomysły lub sukcesy. Jeżeli znacie takich ludzi, to piszcie redakcja@lipsko24.pl lub dzwońcie pod numer tel. 501-572-992.

Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Gmina Garbatka-Letnisko
Ogłoszenia wyróżnione
WSZYSTKIE +
SPRZEDAM TELEFON
SPRZEDAM TELEFON
Xiaomi Redmi 9, prawie nowy, bo użytkowany zaledwie pół roku. Posiada naturalne ślady użytkowania ( delikatne otarcie) . ...
R  O  W  E  R
R O W E R
Sprzedam pędzidło ( rower) Mało używany, lekkie oznaki użytkowania Rozmiar M koła 29 '' / Rober zakupiony w sklepie ...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Lipsko24 to niezależne medium elektroniczne w Lipsku i terenie powiatu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook

 

 

 

Płatności online zapewnia: