Dzisiaj jest poniedziałek, 17 maja 2021 r., 137 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
Komora Normobaryczna  NORMOBARIA flash
Super zabawa do późnej nocy na Festiwalu Promocji i Lansu w Rzeczniowie
Dodał: JaW, 04-08-2014 13:05, odsłon: 5778

[ZDJĘCIA] Setki osób bawiły się na jubileuszowym 5. Festiwalu Promocji i Lansu "Ściernisko" w Rzeczniowie. Zabawa trwała aż do godziny 3 nad ranem. Świetny koncert na miejscowym stadionie dał zespół LOKA. Wszyscy zgodnie przyznają, że to było prawdziwe święto piosenki oraz wspaniała arena spotkań lokalnych przedsiębiorców i organizacji pozarządowych z mieszkańcami gminy Rzeczniów i Powiśla.

Festiwal, jak co roku, poprowadził Artur Pastuszko. Tym razem we współpracy z Stanisławem Bajkowskim – dyrektorem stacji Twoje Radio Lipsko.

 

- Kiedy inicjowaliśmy tę imprezę, dawaliśmy sobie około siedem lat na stworzenie marki. Tegoroczny festiwal unaocznił nam, że marka już jest! Publiczność na tegoroczne "Ściernisko" docierała daleko spoza gmin Powiśla – mówi rozradowany Karol Burek, wójt gminy Rzeczniów.

 

LOKA DAŁA CZADU

Zapewne silnym magnesem frekwencyjnym był wieczorny koncert popularnej grupy LOKA. Młodzież okupowała barierki wokół sceny już na godzinę przed pojawieniem się zespołu. Panowie z zespołu LOKA dali ponadgodzinny, bardzo energetyczny koncert z mnóstwem bardzo lubianych, wylansowanych przez siebie przebojów, jak choćby: "Oczy miasta", "Widziałem ciebie z nim", "DNA", czy "Prawdziwe powietrze". Gorące przyjęcie rzeczniowskiej publiczności spowodowało, że grupa po skończonym koncercie nie pojechała bezpośrednio do hotelu. Członkowie zespołu długo rozdawali autografy oraz rozmawiali za kulisami z organizatorami, fanami i innymi artystami niemal do godziny 3 nad ranem.

 

 

Na koncertach w Rzeczniowie bawiły się tłumy ludzi

 

PRZEBOJE POD GWIAZDAMI

Koncert LOKI był supportowany przez doskonale znaną w Rzeczniowie grupę ARTUR’S COVER TEAM, która zaprezentowała znane i bardzo lubiane rodzime "złote przeboje". Począwszy od polskiego rocka lat '80, aż po repertuar współczesny z "Balkanicą" i "Kawałkiem do tańca" na czele. Grupa o północy dała drugi równie entuzjastycznie przyjęty koncert "Przeboje pod gwiazdami" z największymi światowymi hitami.

 

 

Nagrody dla największych talentów gminy Rzeczniów

 

Przebojową linię festiwalu kontynuowała sympatyczna i świetnie brzmiąca grupa AGAMIAN ze Starachowic oraz MODERN TOUCHING, który co prawda podpierał się playbackiem, ale siła przebojów Modern Talking spowodowała, że publiczność darowała zespołowi ten manewr.

 

TALENTY RZECZNIOWA

Nie zabrakło stałych punktów programu – koncertów konkursowych "Lansatornia Ścierniska" i "Talent Gminy Rzeczniów". Laureatami pierwszych miejsc w swoich kategoriach wiekowych zostali: Kinga Rogala (13-19 lat) i Paulina Marchewka (7-12 lat). Nagrodę Publiczności otrzymała Julka Nachyła. W "Lansatorni Ścierniska" festiwalowa publiczność za najlepszy lans uznała występ grupy AKORD z Rzeczniowa.

 

 

Świetny koncert dał zespół LOKA

 

KULINARNE KONKURSY...I NIE TYLKO

Przystąpić do konkursów i interakcji można było zresztą niemal na każdym kroku. Swój quiz przeprowadziła policja. Gminna i Powiatowa Biblioteka Publiczna zorganizowała 5. Turniej Kulinarny, a w jego ramach konkursy "Przegoń zakalca". Trofeum w kategorii do 16 lat otrzymał Jakub Kotwa za malinowy chruśniak oraz - w grupie dorosłych - Koło Gospodyń Wiejskich w Krzyżanówce za drożdżowiec babci z jagodami. Stowarzyszenie ONA z Grabowca wygrało natomiast dzięki "Koszyczkowi smakowemu" w konkurencji "Sama wymyśliłam, sama upichciłam". Z okazji pięciolecia Festiwalu odbył się quiz "Piąteczka" sprawdzający wiedzę publiczności o imprezie.

 

 

Było dużo chętnych do wzięcia udziału w konkursach kulinarnych

 

Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Gmina Garbatka-Letnisko
Ogłoszenia wyróżnione
WSZYSTKIE +
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Lipsko24 to niezależne medium elektroniczne w Lipsku i terenie powiatu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook

 

 

 

Płatności online zapewnia: