Dzisiaj jest niedziela, 26 września 2021 r., 269 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
POSIR Pionki
To już 15 lat! Jubileusz gimnazjum w Lipsku
Dodał: gosia, 26-01-2014 17:12, odsłon: 6205
foto: Gimnazjum w Lipsku
foto: Gimnazjum w Lipsku

Społeczność szkolna Gimnazjum im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Lipsku miała podwójną okazję do świętowania. W środę 22 stycznia odbyły się obchody 15-lecia tej placówki i 10 rocznicy nadania jej imienia.

Uroczystość z udziałem pocztów sztandarowych lipskiego gimnazjum i VII Liceum Ogólnokształcącego z Radomia, której również patronuje Krzysztof Kamil Baczyński, zainaugurowała msza święta w kościele Świętej Trójcy. W eucharystii uczestniczył m.in. ordynariusz Diecezji Radomskiej ksiądz biskup Henryk Tomasik.


Dalsza część obchodów odbyła się w hali sportowej lipskiego gimnazjum. Rozpoczął ją hymn państwowy, a gimnazjaliści w strojach z epoki zatańczyli poloneza. Uczestników powitali dyrektor szkoły Magdalena Cieślak i burmistrz Lipska Jerzy Pasek.


Patronem honorowym obchodów był Mazowiecki Kurator Oświaty, którego podczas środowej uroczystości reprezentowała dyrektor Emilia Wojdyła. Wśród gości byli też przedstawiciele miejskich, powiatowych i wojewódzkich władz samorządowych, pierwszy dyrektor lipskiego gimnazjum Andrzej Bielecki i jego zastępca Marek Miaz oraz reprezentanci środowisk powstańczych.


Po okolicznościowych przemówieniach, uczestnicy spotkania wysłuchali gawędy pod tytułem "Kto Cię Polsko będzie kochał", przygotowanej przez Barbarę Wachowicz. Autorka biografii wielu wybitnych Polaków pisała m.in. o Krzysztofie Kamilu Baczyńskim, a w swojej książce "Wierna rzeka harcerstwa" jeden z rozdziałów poświęciła gimnazjum jego imienia w Lipsku.


Zwieńczeniem rocznicowych uroczystości była część artystyczna w wykonaniu lipskich gimnazjalistów. Na przedstawienie opatrzone tytułem "Spojrzenie" złożyły się wiersze powstańczego poety, pieśni w wykonaniu szkolnego chóru i tańce, a dopełnieniem całości była scenografia, przypominająca powstańczą Warszawę. Widowisko wyreżyserowała polonistka Wiesława Fiutek, za oprawę muzyczną odpowiadała Aneta Dziadosz, a część taneczną uczniowie przygotowali pod kierunkiem Ewy Gołdy. 

źródło: ias24.pl

Skontaktuj się z autorem tekstu: gosia
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Gmina Garbatka-Letnisko
Ogłoszenia wyróżnione
WSZYSTKIE +
SPRZEDAM TELEFON
SPRZEDAM TELEFON
Xiaomi Redmi 9, prawie nowy, bo użytkowany zaledwie pół roku. Posiada naturalne ślady użytkowania ( delikatne otarcie) . ...
R  O  W  E  R
R O W E R
Sprzedam pędzidło ( rower) Mało używany, lekkie oznaki użytkowania Rozmiar M koła 29 '' / Rober zakupiony w sklepie ...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Lipsko24 to niezależne medium elektroniczne w Lipsku i terenie powiatu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook

 

 

 

Płatności online zapewnia: