Dzisiaj jest środa, 27 października 2021 r., 300 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
Komora Normobaryczna  NORMOBARIA flash
Seniorzy z powiatu kozienickiego stracili 150 tysięcy złotych z powodu oszustw
Dodał: DL, 12-10-2021 17:26, odsłon: 193
Fot. Kozienicki Dom Kultury
Fot. Kozienicki Dom Kultury

„Aktywny i świadomy senior w świecie finansów” to hasło przewodnie otwartego spotkania dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku Kozienickiego Domu Kultury oraz seniorów z Gminy Kozienice, które odbyło się we wtorek, 12 października, w sali koncertowo-kinowej Centrum Kulturalno-Artystycznego.

Celem spotkania było przede wszystkim zwiększenie świadomości osób starszych (65+) w obszarze finansowym i bezpieczeństwa, tj. w codziennym obcowaniu z finansami, bankomatami i operacjami finansowymi realizowanymi drogą elektroniczną oraz w zakresie przestępstw dokonywanych w bankowości elektronicznej i przestępstw, na które narażeni są seniorzy.
 
Wszystkich przybyłych na to wydarzenie powitał st. asp. Tomasz Mazur z Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach, który opowiedział o całej akcji, a także przedstawił szereg statystyk na temat przestępczości w zakresie oszustw, w tym tych, gdzie ofiarami są seniorzy. Tylko w ciągu zaledwie pięciu miesięcy 2021 roku doszło do 32 oszustw na terenie powiatu kozienickiego, a kolejnych 8 usiłowano dokonać. Straty wyceniane z tego tytułu to ponad 380 tys. zł, z czego 150 tysięcy tlo oszutwa dokonane na osobach powyżej 65 roku życia.
 

 
Następnie głos zabrała Edyta Sztyber z kozienickiego inspektoratu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, która omówiła kwestie bezpiecznych wypłat 14 emerytur. Mówiła także o możliwości tzw. e-wizyty w ZUS-ie, co ma szczególne znaczenie w trakcie pandemii.
 
Ostatnią część spotkania poprowadził Powiatowy Rzecznik Praw Konsumentów Stanisław Gąsior, który oczywiście poruszył szereg zagadnień z zakresu ochrony konsumenta, np. w kwestii zawierania umów na odległość.
 
„Aktywny i świadomy senior w świecie finansów” to druga edycja projektu mazowieckiej Policji. Organizatorami spotkania były: Gmina Kozienice, Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka oraz Komenda Powiatowa Policji w Kozienicach.
 

 Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Gmina Garbatka-Letnisko
Ogłoszenia wyróżnione
WSZYSTKIE +
R  O  W  E  R
R O W E R
Sprzedam pędzidło ( rower) Mało używany, lekkie oznaki użytkowania Rozmiar M koła 29 '' / Rober zakupiony w sklepie ...
SPRZEDAM TELEFON
SPRZEDAM TELEFON
Xiaomi Redmi 9, prawie nowy, bo użytkowany zaledwie pół roku. Posiada naturalne ślady użytkowania ( delikatne otarcie) . ...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Lipsko24 to niezależne medium elektroniczne w Lipsku i terenie powiatu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook

 

 

 

Płatności online zapewnia: