Dzisiaj jest niedziela, 26 września 2021 r., 269 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
Dwa pomysły dostaną dofinansowanie. Znamy wyniki konkursu „Nasza kultura w Gminie Kozienice”
Dodał: MaG, 03-08-2021 14:37, odsłon: 836

Dwie inicjatywy mieszkańców otrzymają dofinansowanie w ramach konkursu inicjatyw lokalnych „Nasza kultura w Gminie Kozienice”, ogłoszonego przez Gminę Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka. Na ich przeprowadzenie pomysłodawcy otrzymają w sumie 13 tysięcy złotych!

Do tegorocznej edycji konkursu wpłynęły dwa wnioski o dofinansowanie. Pierwszy z nich, zatytułowany „O wolności poprzez sztukę”, przygotowała Grupa nieformalna z I LO im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach, drugi zaś Franciszek Subocz wraz z uczestnikami zajęć fotograficznych Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Ich projekt to „Kozienice w fotografii – retrospekcja (wspomnienie tego co było… pokazanie tego co jest)”.

 

–  Obie inicjatywy dość mocno różnią się od siebie i o taką różnorodność również nam chodziło. W przypadku grupy z liceum, na mieszkańców czekają m.in. spektakl teatralny, konkurs plastyczny oraz wykład historyków. Druga z inicjatyw poświęcona jest fotografii. Jej uczestnicy wezmą udział w warsztatach i plenerach, a w naszej siedzibie pokażemy wystawę wieńczącą projekt – wyjaśnia Dyrektor Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka, Elwira Kozłowska.

 

Podwójna weryfikacja

Wnioski zostały poddane dwustopniowej ocenie. Pierwszej z nich dokonali mieszkańcy, którzy wzięli udział w głosowaniu internetowym. Projekt liceum otrzymał 52 głosy (4 punkty do końcowej oceny), a inicjatywa fotograficzna – 27 głosów (3 punkty).

 

Finalnej oceny dokonała komisja, w skład której weszli: Jarosław Traczyk –  Dyrektor Wydziału Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Kozienicach, Elwira Kozłowska – Dyrektor Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka oraz Mariusz Basaj – koordynator konkursu z ramienia Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka.

 

Zgodnie z regulaminem jurorzy przyznali odpowiednio: 59 punktów dla inicjatywy LO i 45 dla grupy Franciszka Subocza, co w połączeniu z punktami internautów dało kolejno 63 i 48 punktów.

 

– Komisja postanowiła przyznać dofinansowanie obydwu wnioskującym grupom, w kwotach, o jakie wnioskowali. Na realizację projektu „O wolności poprzez sztukę” przeznaczone będzie 7 tys. zł, a na projekt fotograficzny – 6 tys. zł. Wszyscy jesteśmy ciekawi efektów pracy naszych mieszkańców – dodaje Elwira Kozłowska.

 

Już niedługo ruszają

Realizacja inicjatyw ruszy już 1 września. Na ich przeprowadzenie inicjatorzy mają czas do 10 listopada. Na każdym z etapów będą mogli liczyć na wsparcie merytoryczne Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka.

Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Gmina Garbatka-Letnisko
Ogłoszenia wyróżnione
WSZYSTKIE +
R  O  W  E  R
R O W E R
Sprzedam pędzidło ( rower) Mało używany, lekkie oznaki użytkowania Rozmiar M koła 29 '' / Rober zakupiony w sklepie ...
SPRZEDAM TELEFON
SPRZEDAM TELEFON
Xiaomi Redmi 9, prawie nowy, bo użytkowany zaledwie pół roku. Posiada naturalne ślady użytkowania ( delikatne otarcie) . ...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Lipsko24 to niezależne medium elektroniczne w Lipsku i terenie powiatu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook

 

 

 

Płatności online zapewnia: