Dzisiaj jest piątek, 18 czerwca 2021 r., 169 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
W gminie Garbatka-Letnisko zaszczepiono przeciw COVID-19 już blisko 1000 osób
Dodał: DL, 21-04-2021 11:18, odsłon: 1103
Fot. pacjent.gov.pl
Fot. pacjent.gov.pl

W gminie Garbatka-Letnisko przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 do niedzieli 18 kwietnia, wykonano już 980 szczepień.

 

 Spośród tych 980 osób, 208 zostało zaszczepionych dwiema dawkami. Na terenie gminy Garbatka-Letnisko szczepienia realizuje Przychodnia VITAL-MED.

 

- Na początku otrzymywaliśmy tylko 30 dawek tygodniowo szczepionki firmy Pfizer dla pierwszej dawki szczepień oraz 30 dawek na szczepienia drugą dawką - mówi wiceprezes zarządu VITAL-MED Katarzyna Sadurska.

 

Szczepienia także w soboty

 

Jak informuje Katarzyna Sadurska z VITAL-MED, w związku ze znacznym zwiększeniem ilości szczepień, aby nie utrudniać dostępu do lekarza/pielęgniarki pacjentom chorym, od 17 kwietnia rozpoczęto wykonywanie szczepień także w soboty. - Mamy nadzieję, że ułatwi to dostęp do szczepień pacjentom aktywnym zawodowo, aby nie musieli zwalniać się w tym celu z pracy - dodaje Sadurska.

 

Szczepienia w przychodni, która znajduje się w Garbatce-Letnisko opierają się tylko i wyłącznie o szczepionki firmy Pfizer i AstraZeneca, bez wskazania danej szczepionki do rocznika, czyli zgodnie z wyborem pacjenta. Tej pierwszej wykonuje się 120 I dawek tygodniowo oraz 120 II dawek tygodniowo, zaś tej drugiej 50 I dawek tygodniowo oraz 50 II dawek tygodniowo.

 

Zapisy na szczepienia w Garbatce-Letnisku odbywają się między innymi telefonicznie pod numerami: 48 621 00 76 oraz 48 627 10 83 i 48 621 00 27 wew. 5.
Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Gmina Garbatka-Letnisko
Ogłoszenia wyróżnione
WSZYSTKIE +
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Lipsko24 to niezależne medium elektroniczne w Lipsku i terenie powiatu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook

 

 

 

Płatności online zapewnia: