Dzisiaj jest poniedziałek, 17 maja 2021 r., 137 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
Kozienicki Dom Kultury zaprasza na spotkanie literackie w sieci
Dodał: DL, 06-04-2021 13:31, odsłon: 657
Fot. ilustracja/pixabay.com
Fot. ilustracja/pixabay.com

To będzie gratka dla miłośników poezji. Na najbliższą sobotę, 10 kwietnia, zaplanowano 5. spotkanie literackie z cyklu „Witryna”. Ze względu na sytuację epidemiologiczną, spotkanie odbędzie się w sieci, a Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka szykuje z tej okazji specjalny materiał wideo. Ten będzie dostępny dla widzów od godziny 15.00.

– Spotkamy się wirtualnie, by porozmawiać o literaturze i podzielić się z naszymi widzami piękną, lokalną i regionalną poezją – mówi Dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska i dodaje: – Zdecydowaliśmy się na formułę on-line, ponieważ już dwukrotnie musieliśmy odwoływać piątą edycję „Witryny”. Ta pierwotnie planowana była na wiosnę 2020 roku, następnie na jesień, a trzeci termin został ustalony na kwiecień 2021 roku. Jak doskonale wiemy, ze względu na tzw. trzecią falę koronawirusa, ośrodki kultury w Polsce zostały ponownie zamknięte i to spotkanie po raz kolejny stanęło pod znakiem zapytania. W tej sytuacji nie chcieliśmy raz jeszcze przekładać tego piątego, jubileuszowego spotkania i zdecydowaliśmy, aby zaprosić poetów do stworzenia wirtualnego wydarzenia.

 

„Witryna” to cykl spotkań literackich, organizowanych w Kozienickim Domu Kultury od 2017 roku. Spotkania te są okazją do prezentacji twórczości poetów z Grupy Poetyckiej „Erato” z KDK, ale też do literackiej integracji z autorami z zaprzyjaźnionych grup twórczych, np. z Radomia, Piaseczna, Warszawy czy Skarżyska-Kamiennej, którzy goszczą w Centrum Kulturalno-Artystycznym.

 

Gość specjalny

 

– Tradycją naszych spotkań jest to, że zapraszamy na nie gości specjalnych: poetów, pisarzy, animatorów kultury, którzy dzielą się swoją wiedzą i twórczością. Tym razem naszym gościem będzie Maciej Bujanowicz. To radomski poeta, który mimo młodego wieku może pochwalić się bogatym dorobkiem literackim. Jest autorem trzech książek poetyckich, współautorem czterech antologii, organizatorem spotkań poetyckich i laureatem prestiżowych konkursów literackich. Warto będzie poświęcić chwilę i posłuchać jego tekstów – wyjaśnia Elwira Kozłowska.

 

Tradycyjnie, w trakcie spotkania nie zabraknie też prezentacji utworów kozienickich i radomskich poetów. Będzie też mowa o historii cyklu „Witryna”, który obchodzi mały jubileusz.

 

Wideo w sieci

 

Prace nad materiałem wideo na spotkanie ruszyły już w marcu, a w nagraniach udział wzięli m.in. Elwira Kozłowska, Maciej Witkowski, Jelena Jasek, Iwona Bitner, Halina Markowska Budniak, Agnieszka Cichoń, Maria Komsta czy Andrzej Opiłowski.

 

Gotowy film zostanie udostępniony widzom w sobotę, 10 kwietnia. Punktualnie o godz. 15.00 film pojawi się na kanale YouTube Kozienickiego Domu Kultury (https://www.youtube.com/channel/UCNG41-CR6sWtcMpPZC-q4kw). Będzie też udostępniony na fanpage’u KDK na portalu Facebook (facebook.com/KDKimBK).

 

– Serdecznie zachęcam do udziału w naszym wirtualnym wydarzeniu i do obcowania z poezją. Przy okazji chciałabym Państwu przypomnieć, że Kozienicki Dom Kultury posiada nowy kanał na portalu YouTube. Warto go zasubskrybować, by być na bieżąco z naszymi wydarzeniami on-line – dodaje Elwira Kozłowska.

 

Szczegółowe informacje na temat 5. spotkania literackiego z cyklu „Witryna” są dostępne na stronie Kozienickiego Domu Kultury www.dkkozienice.pl.

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Gmina Garbatka-Letnisko
Ogłoszenia wyróżnione
WSZYSTKIE +
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Lipsko24 to niezależne medium elektroniczne w Lipsku i terenie powiatu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook

 

 

 

Płatności online zapewnia: