Dzisiaj jest wtorek, 03 sierpnia 2021 r., 215 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
Komora Normobaryczna  NORMOBARIA flash
Jedzie nad morze „składakiem” i zatrzyma się w Pionkach. Chce pomóc dzieciom z nowotworami mózgu
Dodał: DL, 21-07-2021 08:42, odsłon: 2736
Karolina Kornaga. Fot. archiwum prywatne
Karolina Kornaga. Fot. archiwum prywatne

Niezwykle sympatyczna i bardzo pozytywna mieszkanka naszego miasta, 26-letnia Karolina przejedzie nad morze „składakiem”, zachęcając przy okazji do przekazywania pieniędzy na jeden z bardzo szczytnych celów. Chce wspomóc dzieci z nowotworami mózgu. 17 sierpnia zatrzyma się w Pionkach.

Ma na imię Karolina i w sierpniu tego roku chce przejechać na Składaku z Sianek na południu do Jastrzębiej Góry na północy naszego kraju. Pionki to jedno z miast, w których się zatrzyma. Przyjazd do Pionek planowany jest 17 sierpnia. Karolina zatrzyma się na Placu Konstytucji 3 Maja, pierwotnie zakłada, że odbędzie się to między 16, a 18. Będzie możliwość nabycia wyjątkowej naklejki i wsparcia tym samym samej akcji, a co za tym idzie, dzieci, do których ma trafić pomoc.

- Celem mojej podróży jest nie tylko wsparcie oddziału neurochirurgii dziecięcej w Katowicach, ale również pokazanie, że choroba nie zawsze zwalnia nas z życia na sto procent. Osobiście jestem po operacji mózgu (torbiel blaszki czworaczej) i wiem, co czuje osoba, która słucha diagnozy. Składaka wybrałam chyba dlatego, że to nie będzie łatwe. Tak samo jak w życiu nie zawsze jest łatwo. Chciałabym też pokazać, że jeśli w życiu na start dostajemy coś 'gorszego' to wcale nas nie spisuje na porażkę - mówi Karolina Kornaga.

 

Co dzień dogrywa szczegóły wyprawy. Planuje noclegi, obmyśla dokładnie całą akcję. Pomaga i wspiera ją wiele osób, darczyńców, bez których nie dałoby się nic zrobić, ale nie ukrywa, że liczy jeszcze na pomoc ludzi.

 

Karolina na cel akcji założyła zbiórkę, na siepomaga.pl. poniżej udostępniamy link. Zbierane są pieniądze na Odział Neurochirurgi Dziecięcej w Katowicach. Można również wpłacać dary bezpośrednio na konto Fundacji Iskierka.

 

https://www.siepomaga.pl/skladakiemprzezpolske

 

- Trasa rowerowa będzie przebiegać z Sianek (po Polskiej stronie) do Jastrzębiej Góry. Planuję przeznaczyć na to 9 dni, chociaż nie ukrywam, że może się to troszkę przedłużyć, ponieważ rok 2021 będzie dla mnie rokiem debiutu na Składaku. Trasa liczy około 900 kilometrów, co w założeniu daje 100 kilometrów na dzień. Dokładniejsze informacje podam po wcześniejszej konsultacji z osobami, która są współwinne temu wydarzeniu. Jeśli ktoś chciałby dołączyć z własnym rowerem (nie musi to być składak), to jak najbardziej zachęcam do tego. Możemy się spotkać na wybranych odcinkach. Jeśli, ktoś również jest w stanie mi pomóc w załatwieniu noclegu w wybranych miejscach, też będę za to ogromnie wdzięczna. I najważniejsze- wiem że mamy czasy pandemii, ale uwielbiam poznawać nowych ludzi i nowe historie, dlatego jeśli ktoś ma ochotę się spotkać na kawie w trasie, to również proszę śmiało pisać - dodaje Karolina.
 
Kontakt z Karoliną jest możliwy między innymi za pomocą Facebooka (wystarczy kliknąć TUTAJ).

 

 

Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Gmina Garbatka-Letnisko
Ogłoszenia wyróżnione
WSZYSTKIE +
SPRZEDAM TELEFON
SPRZEDAM TELEFON
Xiaomi Redmi 9, prawie nowy, bo użytkowany zaledwie pół roku. Posiada naturalne ślady użytkowania ( delikatne otarcie) . ...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Lipsko24 to niezależne medium elektroniczne w Lipsku i terenie powiatu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook

 

 

 

Płatności online zapewnia: