Dzisiaj jest piątek, 18 czerwca 2021 r., 169 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
Komora Normobaryczna  NORMOBARIA flash
Gminna Biblioteka Publiczna w Garbatce-Letnisko otrzymała nowy sprzęt komputerowy
Dodał: DL, 27-05-2021 10:29, odsłon: 592
Fot. UG Garbatka-Letnisko
Fot. UG Garbatka-Letnisko

W środę, 26 maja Fundacja VCC z Lublina przekazała bezpłatnie Gminnej Bibliotece Publicznej w Garbatce-Letnisku sprzęt komputerowy w postaci 5 laptopów z oprogramowaniem (Windows 10 Home, Adobe Photoshop CC, Serif Affinity Photo+Designer, Office 365).

Przekazanie sprzętu odbyło się w ramach realizacji projektu „Cyfrowe GOKi w podregionie radomskim” w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa nr 3 „Cyfrowe kompetencje społeczeństwa” Działanie nr 3.2 Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

 

Celem projektu „Cyfrowe GOKi” jest zwiększenie stopnia oraz poprawa umiejętności korzystania z Internetu, w tym z e-usług publicznych u 48 pracowników zatrudnionych w 40 gminnych samorządowych jednostkach kultury (GOK) oraz u 384 dzieci i młodzieży w wieku 10-18 lat do 31.05.2021. Nasz GOK jest jedną z takich jednostek objętych tym projektem.

 

Łączna wartość sprzętu komputerowego, który otrzymała gminna biblioteka w Garbatce-Letnisko wynosi 19 110,23 zł.

 

W ramach projektu zaplanowano następujące działania:

  • Szkolenia dla pracownika GOK w następujących obszarach tematycznych:
  • Dziennikarstwo online - mające na celu przygotowanie uczestników zajęć do profesjonalnej realizacji zadań twórców zasobów informacyjnych publikowanych w Internecie (serwisy, multimedia, telewizje);
  • Bezpieczne zachowania w sieci - tak w życiu prywatnym, jak i społecznym oraz edukacji.
  • Zajęcia szkoleniowe dla dzieci i młodzieży w zakresie podnoszenia kompetencji cyfrowych oraz bezpieczeństwa w sieci internetowej. Szkolenia te prowadzone będą przez profesjonalnych trenerów zewnętrznych przy współudziale przeszkolonego wcześniej pracownika GOK.
  • Szkolenia realizowane będą m.in. na sprzęcie komputerowym i oprogramowaniu otrzymanym w ramach projektu.
  • Przez cały okres realizacji szkoleń oraz 6-miesięcy po ich zakończeniu pracownikowi GOK zostanie zapewniony dostęp do forum wymiany informacji i doświadczeń, opieki mentora, dostęp do materiałów szkoleniowych - w formie zdalnej na platformie udostępnionej przez Fundację VCC. Zadaniem mentora będzie zapewnienie doradztwa zorientowanego na odkrywanie i rozwijanie potencjału pracownika w zakresie tematycznym objętym szkoleniami.
  • Działania promocyjne oraz upowszechniające rezultaty projektu
Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:



OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Gmina Garbatka-Letnisko
Ogłoszenia wyróżnione
WSZYSTKIE +
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Lipsko24 to niezależne medium elektroniczne w Lipsku i terenie powiatu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook

 

 

 

Płatności online zapewnia: