Dzisiaj jest niedziela, 26 września 2021 r., 269 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
POSIR Pionki
Czy tym razem przetarg na przebudowę dworców Pionki Zachodnie i Żytkowice się powiedzie?
Dodał: DL, 15-09-2021 09:20, odsłon: 1323
Fot. PKP S.A
Fot. PKP S.A

Polskie Koleje Państwowe rozpisały nowy przetarg na przebudowę dworców kolejowych Pionki Zachodnie i Żytkowice.

Przypomnijmy, że w lutym tego roku Polskie Koleje Państwowe S.A. unieważniły przetarg na rozbudowę dworców Pionki Zachodnie i Żytkowice. Złożone oferty przewyższały budżet przeznaczony na tę inwestycję o 1,5 mln zł.

 

W przetargu wzięło udział siedmiu wykonawców, jednak propozycje przez nich zaproponowane znacznie przewyższały budżet jaki Polskie Koleje Państwowe planowały przeznaczyć na tę inwestycję.

 

PKP S.A. na modernizację dwóch budynków planowało przeznaczyć niewiele ponad 3 mln zł. Najtańsza ze złożonych wtedy ofert, przez firmę Wimaks z Warszawy wynosiła 4,517 mln zł brutto, czyli przewyższała zabezpieczone środki na ten cel o 1,5 mln złotych. 

 

Oferty pozosłatych firm: Arbud z Radomia złożył ofertę na 5,407 mln zł, Korporacja Budowlana Darco z Radomia – 5,946 mln zł, Krobel ze Starachowic – 6,820 mln zł, Wojtpol ze Starachowic – 6,980 mln zł, Ostoja Construction z miejscowości Macierzysz – 7,139 mln zł, Texom z Krakowa – 8,219 mln zł.

 

Nasuwa się więc pytanie, czy teraz się powiedzie? Ciekawostkę stanowi fakt, że teraz wykonawcy mogą składać oferty na pojedyncze dworce. Czas składania ofert mija 8 października o godzinie 12.

 

Jak ma wyglądać dworzec?

 

Na parterze zaplanowano lokal komercyjny oraz dojście do windy w podcieniu. Na piętrze zaprojektowano poczekalnię wewnętrzną i zewnętrzną (pod wiatą – otwartą od strony torów). Na piętrze zaprojektowano natomiast poczekalnię wewnętrzną i zewnętrzną (pod wiatą), ogólnodostępne toalety oraz kasy. Charakterystycznym elementem budynku będą żaluzje fasadowe po obwodzie budynku.

  Ponadto w ramach inwestycji powstać ma wiata rowerowa. Teren wokół dworca zostanie utwardzony, pojawi się ławka dla podróżnych.

Termin składania ofert mija 29 stycznia. Jedynym kryterium wyboru jest cena. Na realizację zamówienia przeznaczono 43 tygodnie (ok. 10 miesięcy). W czasie prac podróżni będą korzystać z dworca tymczasowego. Wartość projektu, obejmującego dworce Pionki Zachodnie i Żytkowice, to 2,933 mln zł netto. Za projekt dworca odpowiada Suez Safege.

 

 

 


 

 

 
 

Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Gmina Garbatka-Letnisko
Ogłoszenia wyróżnione
WSZYSTKIE +
R  O  W  E  R
R O W E R
Sprzedam pędzidło ( rower) Mało używany, lekkie oznaki użytkowania Rozmiar M koła 29 '' / Rober zakupiony w sklepie ...
SPRZEDAM TELEFON
SPRZEDAM TELEFON
Xiaomi Redmi 9, prawie nowy, bo użytkowany zaledwie pół roku. Posiada naturalne ślady użytkowania ( delikatne otarcie) . ...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Lipsko24 to niezależne medium elektroniczne w Lipsku i terenie powiatu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook

 

 

 

Płatności online zapewnia: