Dzisiaj jest niedziela, 26 września 2021 r., 269 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
POSIR Pionki
Autobusem po krew w Garbatce-Letnisko. Chętnych nie brakuje, a zbiórka cały czas trwa
Dodał: DL, 12-08-2021 11:40, odsłon: 797
Fot. Mariusz Grotkowski/ UG Garbatka-Letnisko
Fot. Mariusz Grotkowski/ UG Garbatka-Letnisko

Regionalne Centrum Krwiodastwa i Krwiolecznictwa im. dr Konrada Vietha w Radomiu wraz z Urzędem Gminy Garbatka-Letnisko zorganizowali mobilną zbiórkę krwi. Krew można oddawać dzisiaj (12 sierpnia) do godziny 13. Organizatorzy podkreślają, że każda zbiórka jest ważna, ponieważ aktualnie są drastycznie niskie stany krwi.

Honorowym dawcą krwi można zostać w wieku od 18 do 60 lat. Krew należy oddać po skromnym posiłku, bez potraw tłustych w dniu oddania oraz pod warunkiem, że oddający czuje się zdrowo. Ponadto trzeba posiadać dokument tożsamości ze zdjęciem, numerem pesel.  

 

Oddawanie krwi jest czynnością (aktem) w 100% bezpiecznym, aktywizuje organizm do lepszej pracy. Jak mówią organizatorzy zbiórki, to pomoc dla drugiego człowieka – nie bądź obojętny – oddaj krew.

 

W czwartek 12 sierpnia, od godziny 9 do 13, będzie można podzielić się tym drogocennym lekiem, jakim jest krew oraz zarejestrować się jako potencjalny Dawca Szpiku w ambulansie przy Urzędzie Gminy Garbatka Letnisko-Skwer. Zbiórka cały czas trwa!

 

 

Za oddaną krew każdy honorowy dawca otrzyma 8 czekolad i herbatniki. Krwiodawcy, którzy chcą otrzymać wyniki badań wirusologicznych oraz oznaczenie grupy krwi muszą zgłosić ten fakt w momencie rejestrowania się. - Rozmowa z lekarzem pozwoli rozwiać wszelkie wątpliwości i obawy przed oddaniem krwi - dodają organizatorzy zbiórki.

   
Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Gmina Garbatka-Letnisko
Ogłoszenia wyróżnione
WSZYSTKIE +
SPRZEDAM TELEFON
SPRZEDAM TELEFON
Xiaomi Redmi 9, prawie nowy, bo użytkowany zaledwie pół roku. Posiada naturalne ślady użytkowania ( delikatne otarcie) . ...
R  O  W  E  R
R O W E R
Sprzedam pędzidło ( rower) Mało używany, lekkie oznaki użytkowania Rozmiar M koła 29 '' / Rober zakupiony w sklepie ...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Lipsko24 to niezależne medium elektroniczne w Lipsku i terenie powiatu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook

 

 

 

Płatności online zapewnia: