Dzisiaj jest piątek, 18 czerwca 2021 r., 169 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
POSIR Pionki
[ZDJĘCIA] Radomscy terytorialsi ćwiczą z żołnierzami sił powietrznych i wojskami specjalnymi
Dodał: DL, 10-06-2021 12:16, odsłon: 696
Fot. 6MBOT
Fot. 6MBOT

75 terytorialsów z 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej wzięło udział w trzech równoległych ćwiczeniach taktycznych odbywających się na terenie południowego Mazowsza.

Żołnierze z 6 Mazowieckiej BOT szkolili się razem z żołnierzami 4 Skrzydła Lotnictwa Taktycznego z Dęblina w ramach ćwiczenia „Myszołów 21”, Jednostką Wojskową Komandosów z Lublińca podczas ćwiczeń „Kobra” oraz z żołnierzami 3. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego z Powidza w trakcie ćwiczenia „Rybołów 21”. 

 

8 czerwca żołnierze z 62 batalionu lekkiej piechoty z Radomia podczas Myszołowa 21 współdziałali z żołnierzami z sił powietrznych z Radomia. Tego samego dnia w powiecie garwolińskim, w okolicach miejscowości Wilga komandosi ćwiczyli z żołnierzami z Grójca w ramach Kobry. 9 i 10 czerwca kolejne sekcje z 61 blp z Grójca brały udział w działaniach pod kryptonimem Rybołów 21 na terenie 1 Bazy Lotnictwa Transportowego w Warszawie i Nowego Miasta nad Pilicą (pow. grójecki).

 

 

- Dla naszych żołnierzy to ważne ćwiczenia. Terytorialsi budują relacje z żołnierzami operacyjnymi - mówi płk Witold Bubak, dowódca 6 Mazowieckiej Brygady OT, dodając: - Ramię w ramię wszystkie rodzaje sił zbrojnych zdobywają doświadczenie dotyczące współdziałania, a przede wszystkim uzupełniania się na polu walki. 

 

Zadania, jakie podczas takich ćwiczeń realizują żołnierze WOT są wypadkową terytorialnego charakteru formacji oraz jednego z celów WOT, jakim jest współdziałanie i wsparcie wojsk operacyjnych. Poszczególne sekcje, plutony i kompanie lekkiej piechoty zawsze operują w swoich stałych rejonach odpowiedzialności wspierając przemieszczenie jednostek wojsk operacyjnych oraz ich wprowadzanie w rejony działań. Do zadań żołnierzy WOT należy też m.in. ochrona infrastruktury krytycznej czy reagowanie na działania grup dywersyjno-rozpoznawczych przeciwnika oraz ochrona i obrona lokalnych społeczności. 

 

 

 

   
Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Gmina Garbatka-Letnisko
Ogłoszenia wyróżnione
WSZYSTKIE +
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Lipsko24 to niezależne medium elektroniczne w Lipsku i terenie powiatu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook

 

 

 

Płatności online zapewnia: