Dzisiaj jest wtorek, 03 sierpnia 2021 r., 215 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
POSIR Pionki
[ZDJĘCIA] Przebudowa ulicy Słowackiego cały czas trwa. Sprawdziliśmy postępy prac
Dodał: DL, 22-07-2021 08:49, odsłon: 2083
Fot. Burmistrz Robert Kowalczyk - Facebook
Fot. Burmistrz Robert Kowalczyk - Facebook

Od jakiegoś już czasu trwają prace związane z przebudową ulicy Słowackiego. To jedna z najważniejszych inwestycji drogowych w mieście. Ulica Słowackiego to ścisłe centrum Pionek. Wykonawcą tego projektu jest lokalna firma MARCBUD Marek Baran z Zalesia. Sprawdziliśmy postępy prac.

O postępy prac zapytaliśmy wykonawcę robót - Marka Barana. - Położona została pierwsza warstwa asfaltu, aż do ulicy Krzywej. Miało to na celu między innymi zniwelować efekt kurzenia się, który przeszkadzałby mieszkańcom. W piątek planujemy rozpoczęcie prac związanych ze ścieżką rowerową, która ciągnęłaby się do ulicy Przemysłowej, dokładnie do siedziby firmy Bato. Koło Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 rozpoczęliśmy prace związane z budową parkingu. Póki są wakacje chcemy wykonać także chodnik, a także otoczenie znajdujące się przy szkole, w tym parking, aby dzieci, rodzice i nauczyciele mieli do niej komfortowy dostęp nadchodzącym roku szkolnym. To jest dla nas podstawa  - informuje Marek Baran.

 

Co przyniesie przebudowa?

 

Przebudowie ulegnie ulica Słowackiego na odcinku od ulicy Żeromskiego do ulicy Zakładowej. Zmodernizowana ma także zostać ulica Placu Konstytucji 3-go Maja od skrzyżowania z ulicą Jana Pawła II do skrzyżowania ze Słowackiego.

 


 

Projekt zakłada budowę nowej nawierzchni asfaltowej, przebudowę ciągów pieszych (chodników) oraz budowę ścieżki rowerowej dwukierunkowej z utworzeniem pasa zieleni izolacyjnej oraz budowę odwodnienie (kanalizacji deszczowej). Łącznie przebudowane zostanie sześć skrzyżowań ul. Słowackiego z ulicami: Zakładową, Przemysłową, Placem Konstytucji 3-go Maja, Konopnickiej, Orzeszkowej i  Żeromskiego.

 


 

W ramach przebudowy ulicy Słowackiego zaplanowano wykonanie jedenaście przejść dla pieszych oraz pięć przejazdów dla rowerzystów.  Dodatkowo przewiduje się montaż barierek ochronnych przy szkole podstawowej, które ograniczą możliwość wtargnięcia dzieci na jezdnie  i nową organizację ruchu w oparciu o projekt jego organizacji.

 

Zostanie wybudowane również „wyniesione skrzyżowanie” nowoczesne rozwiązanie poprawiające bezpieczeństwo, niespotykane do tej pory w Pionkach. Całkowita kosztorysowa wartość zadania to ponad dwa miliony złotych. Przyznana dotacja wyniosła 1.310.000 zł – 60%  kosztorysowej wartości zadania i pochodzi z Urzędu Województwa Mazowieckiego. 
Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Gmina Garbatka-Letnisko
Ogłoszenia wyróżnione
WSZYSTKIE +
SPRZEDAM TELEFON
SPRZEDAM TELEFON
Xiaomi Redmi 9, prawie nowy, bo użytkowany zaledwie pół roku. Posiada naturalne ślady użytkowania ( delikatne otarcie) . ...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Lipsko24 to niezależne medium elektroniczne w Lipsku i terenie powiatu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook

 

 

 

Płatności online zapewnia: