Dzisiaj jest niedziela, 26 września 2021 r., 269 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
[ZDJĘCIA] Franciszek Subocz wraz z fotografami pokaże jak zmieniły się Kozienice w obiektywie aparatu
Dodał: DL, 15-09-2021 12:33, odsłon: 505
Fot. Kozienicki Dom Kultury
Fot. Kozienicki Dom Kultury

Omówienie zasad realizacji inicjatywy, losowanie zdjęć na potrzeby konkursu i dyskusje na temat upływu czasu – tak w największym skrócie wyglądało spotkanie organizacyjne w ramach inicjatywy „Kozienice w fotografii – retrospekcja (wspomnienie tego co było… pokazanie tego co jest)”. To odbyło się w poniedziałek, 13 września, w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka.

Wszystkich przybyłych do sali na rogu Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach powitał Franciszek Subocz, główny autor inicjatywy. Swój pomysł realizuje wraz z uczestnikami zajęć fotograficznych Uniwersytetu Trzeciego Wieku KDK, w ramach konkursu inicjatyw „Nasza kultura w Gminie Kozienice”, organizowanego przez Kozienicki Dom Kultury. Miłośnicy zdjęć do wspólnej pracy zaprosili również kilku kozienickich fotografików z „młodszego pokolenia”.
 
Ich projekt polega na tym, by do starych zdjęć Kozienic autorstwa Franciszka Subocza (głównie z lat 90. XX wieku), wykonać nowe „do pary”, aby ukazać jak zmieniało się nasze miasto. Dodatkowo fotografie będą uzupełnione krótkimi opisami, stworzonymi przez ich autorów. Całość natomiast ma mieć formę konkursu z nagrodami.
 

 
W poniedziałek omówiono wszystkie zasady udziału w inicjatywie, a także przydzielono zdjęcia autorom – na podstawie losowania. Teraz fotografów czeka praca przy wykonaniu nowych zdjęć. Ponadto wezmą udział w warsztatach. Efekty ich działań zobaczymy na wystawie w Kozienickim Domu Kultury oraz w specjalnej publikacji, o czym placówka będzie informować wkrótce.
 
Spotkanie zorganizowano w ramach inicjatywy „Kozienice w fotografii – retrospekcja (wspomnienie tego co było … pokazanie tego co jest)”, zgłoszonej przez Franciszka Subocza do konkursu na inicjatywy lokalne „Nasza kultura w Gminie Kozienice”, realizowanego przez Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka.
 

 
 
Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Gmina Garbatka-Letnisko
Ogłoszenia wyróżnione
WSZYSTKIE +
SPRZEDAM TELEFON
SPRZEDAM TELEFON
Xiaomi Redmi 9, prawie nowy, bo użytkowany zaledwie pół roku. Posiada naturalne ślady użytkowania ( delikatne otarcie) . ...
R  O  W  E  R
R O W E R
Sprzedam pędzidło ( rower) Mało używany, lekkie oznaki użytkowania Rozmiar M koła 29 '' / Rober zakupiony w sklepie ...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Lipsko24 to niezależne medium elektroniczne w Lipsku i terenie powiatu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook

 

 

 

Płatności online zapewnia: