Dzisiaj jest niedziela, 26 września 2021 r., 269 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
[ZDJĘCIA] Dni Garbatki 2021 pełne atrakcji. Gwiazdą wieczoru był zespół Big Cyc!
Dodał: DL, 26-07-2021 09:59, odsłon: 2770
Fot. Mariusz Grotkowski, Damian Latos/Agencja Arpass
Fot. Mariusz Grotkowski, Damian Latos/Agencja Arpass

Występ kabaretowy, atrakcje dla małych i dużych, ale przede wszystkim mnóstwo muzyki, w tym koncert gwiazdy wieczoru - zespołu Big Cyc. Działo się naprawdę wiele. W niedzielę 25 lipca byliśmy świadkami 38. Dni Garbatki. 

W niedzielę 21 lipca na Stadionie Sportowym LKS Plon Garbatka przybyłych gości czekała duża dawka dobrej muzyki i dobrego humoru. O 15:00 nastąpiło oficjalne otwarcie imprezy i rozstrzygnięcie zawodów wędkarskich. Między tym co działo się na scenie organizatorzy zapewnili wiele atrakcji dla starszych jak i młodszych. Były dmuchańce, wesołe miasteczko z licznymi grami, zlot Food Truck'ów, w tym szeroki wybór różnorakiej gastronomii. Organizatorem tego wydarzenia była gmina Garbatka-Letnisko, a współorganizatorami Enea Wytwarzanie, Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz Związek Gmin Ziemi Kozienickiej.

 

O godzinie 15:30 oficjalnie rozpoczęto 38. Dni Garbatki. Imprezę tą prowadził Gerard Bach, a otworzyli ją między innymi wójt gminy Garbatka-Letnisko Teresa Fryszkiewicz, wiceprezes do spraw pracowniczych Enea Wytwarzanie Marcin Łukasiewicz, Zbigniew Gołąbek - wiceprezes zarządu wojewódzkiego związku OSP RP, członek zarządu powiatu kozienickiego i radny Waldemar Banaś, który wystąpił w imieniu starosty kozienickiego Krzysztofa Wolskiego, oraz przewodniczący rady gminy Garbatka-Letnisko Włodzimierz Mazur i Prezes Koła Wędkarskiego w Garbatce-Letnisko Norbert Piechurski.

 


 

Wszyscy życzyli licznie przybyłym gościom dobrej zabawy! List z życzeniami dobrej zabawy do uczestników Dni Garbatki skierowali także marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik oraz wicemarszałek Rafał Rajkowski.

 

- Dzień dobry Państwu. Witam wszystkich bardzo serdecznie na 38. Dniach Garbatki. Co prawda powinny one być 39, ale z racji oczywistej nie mogliśmy w tamtym roku się spotkać. Ja chciałabym tylko przytoczyć, że organizatorką i pomysłodawczynią była nasza lokalna animatorka kultury Pani Maria Dziedzicka, mam nadzieję, że jest z nami obecna. O przeżyciach i doświadczeniach każdego z nas z ubiegłego, 2020 roku staramy się wszyscy zapomnieć. Niemniej, na pewno na zawsze pozostanie to w naszej pamięci, ale dzisiaj wykorzystajmy ten czas, to, że mogliśmy się spotkać do tego, byśmy mogli się pobawić, spotkać ze znajomymi na świeżym powietrzu, a moc atrakcji zapewnią nam zaproszeni artyści - mówiła podczas oficjalnego rozpoczęcia tegorocznych Dni Garbatki wójt Teresa Fryszkiewicz.

 


 

Wójt gminy Garbatka-Letnisko zachęcała także przybyłych gości do wypełnienia formularzu Spisu Powszechnego, co można było bezproblemowo wykonać w asyście pracowników Urzędu Gminy. Po przemowach odbyło się rozstrzygnięcie zawodów wędkarskich. Łącznie wręczono sześć pucharów, trzy dla juniorów i trzy dla seniorów.

 


 

 

Jako pierwszy na deskach sceny zaprezentował się Teatr Muzyczny "Nad Kamienną". Po pierwszej dawce muzyczno-tanecznych doznań, publiczność w Garbatce rozbawiał Robert Korolczyk z Kabaretu Młodych Panów.

 


 

 

Później sceną zawładnął zespół disco polo Hit Boyz, którzy zagrali covery najpopularniejszych polskich utworów disco-polo.

 


 

Po nim zaś wystąpił Zespół Camasutra. Zespół ten powstał w listopadzie 2013 z inicjatywy Małgorzaty Główki, uczestniczki telewizyjnych programów rozrywkowych: Szopka Noworoczna 2010 Marcina Wolskiego, Jaka to melodia? oraz konkursów talentów: Szansa na sukces, Śpiewaj i walcz i The Voice of Poland, a także festiwalu w Opolu w konkursie Debiuty Opolskie 2010.

 


 

Kolejno przyszedł czas na gwiazdę wieczoru Dni Garbatki 2021, czyli zespół Big Cyc! Jest to rockowy zespół muzyczny założony w 1988 w Łodzi. W tekstach piosenek często w satyrycznym tonie komentują bieżącą sytuację społeczno-polityczną w Polsce i tak też było w Garbatce-Letnisko. Poza nagrywaniem kolejnych piosenek starają się wskazywać na absurdy życia społecznego i politycznego poprzez różnego rodzaju happeningi. Zwieńczeniem tego wyjątkowego wydarzenia była Dyskoteka pod Gwiazdami.

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Gmina Garbatka-Letnisko
Ogłoszenia wyróżnione
WSZYSTKIE +
R  O  W  E  R
R O W E R
Sprzedam pędzidło ( rower) Mało używany, lekkie oznaki użytkowania Rozmiar M koła 29 '' / Rober zakupiony w sklepie ...
SPRZEDAM TELEFON
SPRZEDAM TELEFON
Xiaomi Redmi 9, prawie nowy, bo użytkowany zaledwie pół roku. Posiada naturalne ślady użytkowania ( delikatne otarcie) . ...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Lipsko24 to niezależne medium elektroniczne w Lipsku i terenie powiatu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook

 

 

 

Płatności online zapewnia: