Dzisiaj jest wtorek, 03 sierpnia 2021 r., 215 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
[ZDJĘCIA] Cyfrowy piknik w Kozienickim Domu Kultury pełen różnych zabaw i quizów z nagrodami
Dodał: DL, 21-07-2021 14:10, odsłon: 429
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass

Warsztaty programistyczne dla dzieci, zabawy z animatorami i quizy z nagrodami – to wszystko czekało na uczestników pikniku, promującego projekt „Cyfrowe GOK-i w podregionie radomskim”. Ten odbył się wśrodę, 21 lipca, w patio Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach. Rozpoczął się o godzinie 13.

Piknik to jedno z wydarzeń związanych z dużym projektem „Cyfrowe GOK-i w podregionie radomskim”, realizowanym przez Fundację VCC z Lublina. Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka jest jednym z uczestników tego przedsięwzięcia.

 

Jak tłumaczyła dyrektor Kozienickiego Domu Kultury projekt podzielony jest na kilka etapów. W ramach realizowanych działań, Kozienicki Dom Kultury otrzymał 6 laptopów wraz z oprogramowaniem. Następnie dwoje pracowników wyżej wymienionej placówki wzięło udział w szkoleniach w wymiarze 60 godzin. Nowy sprzęt i umiejętności posłużyły też do organizacji szkoleń dla dzieci i młodzieży z zakresu dziennikarstwa on-line i bezpieczeństwa w sieci. Piknik cyfrowy, który odbył się w środę 21 lipca był kolejnym przedsięwzięciem w ramach tego projektu.

 


 

O pikniku i idei całego projektu opowiedział nam Fabian Cużytek z Agencja Eventowej Infinitum. - Wykonujemy projekt promocyjnych pikników dla fundacji VCC, która zorganizowała warsztaty Cyfrowe GOK-i mające na celu rozwinięcie umiejętności cyfrowych wśród młodzieży do lat 18. Odwiedziliśmy już około 40 miejscowości. Celem projektu jest rozwój kompetencji związanych z filmowaniem, fotografią cyfrową, obróbką zdjęć, programami takimi jak Canva, poruszaniem się w internecie i ogólno pojętymi kompetencjami informatycznymi, poszukiwaniem informacji, a także ich segregowaniem. Poruszane są zagadnienia typu hejt w internecie, fake newsy, jak sobie z tym radzić i jak z tym walczyć.  - mówił Fabian Cużytek.

 


 

Do dyspozycji uczestników pikniku był między innymi ozobot, któremu należało zaplanować trasę poprzez odpowiednie ułożenie puzzli, które z kolei mają wypisane na sobie komendy. Pojawiła się także mata do kodowania, gdzie łącznie było na niej do rozegrani łącznie kilkadziesiąt gier logicznych.

 

Atrakcje dla małych i dużych

 

Piknik odbył się w patio Centrum Kulturalno-Artystycznego. W środę, 21 lipca, na wszystkich chętnych czekały między innymi warsztaty programistyczne, różnego rodzaju zabawy i quizy z nagrodami. Była to świetna okazja nie tylko do dobrej zabawy, ale także do zdobycia nowej, przydatnej wiedzy. Zajęcia i animacje poprowadzili zewnętrzni instruktorzy.

 


 

Projekt  „Cyfrowe GOK-i w podregionie radomskim” realizowany jest przez Fundację VCC z Lublina, w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w Programie Operacyjnym Polska Cyfrowa, Oś priorytetowa: III. Cyfrowe kompetencje społeczeństwa. Działanie: 3.2 Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej.

 


 

 

 

Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Gmina Garbatka-Letnisko
Ogłoszenia wyróżnione
WSZYSTKIE +
SPRZEDAM TELEFON
SPRZEDAM TELEFON
Xiaomi Redmi 9, prawie nowy, bo użytkowany zaledwie pół roku. Posiada naturalne ślady użytkowania ( delikatne otarcie) . ...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Lipsko24 to niezależne medium elektroniczne w Lipsku i terenie powiatu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook

 

 

 

Płatności online zapewnia: