Dzisiaj jest niedziela, 26 września 2021 r., 269 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
[WIDEO] Gdzie jest nowy autobus miejski? Miasto złożyło pozew do sądu
Dodał: DL, 14-09-2021 10:40, odsłon: 3408
Fot. Pionki24
Fot. Pionki24

W czwartek, 9 września odbyło się spotkanie Zarządów Spółek PWKC i ekoPionki. Byli na nim obecni prezesi wyżej wymienionych spółek, ich pracownicy, radni, a także burmistrz Robert Kowalczyk. Jednym z pytań jakie padło podczas tego spotkania dotyczyło nowego autobusu miejskiego, który po chwili zniknął jak kamfora.

Radny miasta Pionki Grzegorz Wąsik podczas spotkania nie ukrywał radości związanej z rozwojem spółki miejskiej ekoPionki i jej nowymi zakupami, aczkolwiek wskazał jeden z problemów jakim jest nowy autobus miejski. No właśnie, czy ktoś mieszkańców Pionek go ostatnio widział? - Jak wygląda sprawa jeżeli chodzi o ten autobus, niby nowy, tylko coś z nim nie tak - pytał radny Grzegorz Wąsik.

 

Na to pytanie odpowiedzi udzielili prezes spółki ekoPionki Piotr Pasek oraz burmistrz Robert Kowalczyk. Prezes mówił o tym, iż autobus został kupiony przez gminę miasto Pionki, po czym następnie dzierżawiła go spółka. - W czasie dzierżawy, od lipca zeszłego roku, co jakiś czas pojawiały się jakieś awarie. Tych awarii zbierało się koło trzydziestu. Były zgłaszane do dostawcy, który przyjeżdżał. Problem był w tym, że stan oleju był ponad normę. Po wymianie kontrolnej, po przejechaniu danych kilometrów, zgodnych z instrukcją był zalany olej do poziomu 3/4, po czym po dwóch tygodniach był ponownie grubo ponad stan - odpowiadał prezes ekoPionki Piotr Pasek.

 

Jak podkreślał prezes Piotr Pasek, po przeprowadzonych ekspertyzach oleju - zawierał on znaczne ilości paliwa. Podkreślił także trzykrotną wymianę rozrusznika. Spółka ekoPionki zwrociła się do biegłego sądowego w tej sprawie, jednakże ten stwierdził, że nie istnieje możliwość podłączenia komputera pod rodzaj silnika, który znajduje się w autobusie miejskim.

 

Pokłosiem tego było wypowiedzenie miastu Pionki umowy dzierżawy autobusu przez ekoPionki. Teraz prawdopodobnie nastąpi zwrot pojazdu do dostawcy. Jak tłumaczył prezes Piotr Pasek - jedną z wad fabrycznych jaką może zawierać autobus był błąd przy montażu silnika, polegający na złym doborze koła zamachowego - tak twierdził biegły sądowy, który zajmował się takimi sprawami. Na ten moment dokonano remontu starego autobusu, który póki co będzie stanowił główny środek transportu miejskiego w Pionkach.

 

Jak tłumaczył burmistrz Robert Kowalczyk, miasto zwróciło się do sprzedawcy nowego autobusu o zwrot pieniędzy, jednakże spotkało się to z odmową. Miasto złożyło pozew do sądu i aktualnie trwa oczekiwanie na rozstrzygnięcie.

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Gmina Garbatka-Letnisko
Ogłoszenia wyróżnione
WSZYSTKIE +
R  O  W  E  R
R O W E R
Sprzedam pędzidło ( rower) Mało używany, lekkie oznaki użytkowania Rozmiar M koła 29 '' / Rober zakupiony w sklepie ...
SPRZEDAM TELEFON
SPRZEDAM TELEFON
Xiaomi Redmi 9, prawie nowy, bo użytkowany zaledwie pół roku. Posiada naturalne ślady użytkowania ( delikatne otarcie) . ...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Lipsko24 to niezależne medium elektroniczne w Lipsku i terenie powiatu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook

 

 

 

Płatności online zapewnia: