Dzisiaj jest niedziela, 26 września 2021 r., 269 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
[FOTORELACJA] Pionki pamiętały o powstańcach
Dodał: MaG, 01-08-2021 09:53, odsłon: 1732
fot.Kamil Panufnik
fot.Kamil Panufnik

Punktualnie o godzinie 19.44 w ogrodzie Miejskiego Ośrodka Kultury rozpoczęło się wydarzenie upamiętniające 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Nasze miasto, podobnie jak wiele innych miast w naszym kraju włączyły się aktywnie do obchodów rocznicowych.

Wszystkich przybyłych mieszkańców powitała wiceburmistrz Miasta Pionki - Kamila Kaczorowska, która podkreśliła jak ważna jest pamięć o powstańcach warszawskich oraz heroizm i odwagę ludzi, którzy 77 lat temu walczyli o swoje miasto i przyszłość ich samych oraz następnych pokoleń. W tym roku wydarzenie miało charakter kulturalny sportowy. Wydarzenie objęte zostało honorowym patronatem burmistrza Miasta Pionki Roberta Kowalczyka.

 

 

Sobotnie wydarzenie podzielona zostało na dwie części. W pierwszej-kulturalnej, wystąpił Sławomir Zygmunt, z koncertem "Z wiatrem", który podczas godzinnego zaśpiewał kilkanaście wierszy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, poety, który poległ w pierwszych dnia Powstania Warszawskiego.

 

Ruszyło ponad 50 mieszkańców

 

O godzinie 21.00 rozpoczął się pierwszy innowacyjny nocny bieg oraz nocny marszobieg pamięci poległych powstańców warszawskich oraz wszystkich osób cywilnych, którzy zginęli podczas 63 dni trwania Powstania w stolicy.


Ponad 50 mieszkańców od najmłodszych dzieci po liczna grupę seniorów wyruszyli na trasę która prowadziła poprzez Park przy Al. Jana Pawła II oraz nowo powstałe pionkowskie Błonia. Najszybszy w biegu na 5 km wśród mężczyzn okazał się Paweł Janik z miejscowości Ponikwa, który w świetnym czasie dotarł na metę przed Norbertem Bodułą oraz Ireneuszem Kędziorą. Wśród kobiet zwyciężyła Maria Ulijasz z Warki, przed mieszkanką Pionek Katarzyną Górnicką i Liwią Górką.

 

 

Jako pierwszy linie mety w marszobiegu mieli Krzysztof Trajer z córką z córką Alicją

Podium uzupełnił Magdalena Kucharska - Moryc z córką Laurą oraz Agnieszka Łyjak

 

- W imieniu organizatorów Miejskiego Ośrodka Kultury, grupy biegowej Run Team oraz swoim imieniu pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w obchody rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Uważam, że jako mieszkańcy miasta Pionek, w godny sposób oddaliśmy cześć wszystkim poległym, pamiętając przy tym, że to smutna rocznica zrywu wolnościowego, która finalnie zakończyła się klęską. – mówił Kamil Panufnik, radny miasta Pionki oraz współorganizator tegorocznego wydarzenia

 

 

- Szczególnie ważne jest to że w wydarzeniu wzięli udział duża grupa naszych najmłodszych mieszkańców, co jest ważne w kontekście przekazywania wiedzy historycznej i wartości o których pamięć nie może zaginąć. Z tego miejsca podziękowania także dla dyrekcji WTZ Pionki i SDŚ Pionki za przekazanie pięknych prezentów dla najmłodszych uczestników marszobiegu. - dodaje radny Panufnik

 

 

 

    
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Gmina Garbatka-Letnisko
Ogłoszenia wyróżnione
WSZYSTKIE +
R  O  W  E  R
R O W E R
Sprzedam pędzidło ( rower) Mało używany, lekkie oznaki użytkowania Rozmiar M koła 29 '' / Rober zakupiony w sklepie ...
SPRZEDAM TELEFON
SPRZEDAM TELEFON
Xiaomi Redmi 9, prawie nowy, bo użytkowany zaledwie pół roku. Posiada naturalne ślady użytkowania ( delikatne otarcie) . ...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Lipsko24 to niezależne medium elektroniczne w Lipsku i terenie powiatu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook

 

 

 

Płatności online zapewnia: