Dzisiaj jest wtorek, 03 sierpnia 2021 r., 215 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
Komora Normobaryczna  NORMOBARIA flash
2 miliony od Samorządu Województwa Mazowieckiego na kanalizację w Garbatce-Długiej
Dodał: DL, 18-06-2021 12:49, odsłon: 756
Fot. UG Garbatka-Letnisko
Fot. UG Garbatka-Letnisko

Już niebawem 2 miliony złotych trafią do gminy Garbatki-Letnisko. W piątek, 18 czerwca w Delegaturze Urzędu Marszałkowskiego w Radomiu wójt – Teresa Fryszkiewicz podpisała umowę o dofinansowanie na budowę kanalizacji sanitarnej w miejscowości Garbatka Długa.Sołectwa, drogi dojazdowe, remonty strażnic i doposażenie OSP, a także ochrona powietrza – to kolejne działania dofinansowywane przez samorząd województwa mazowieckiego w ramach realizowanych programów wsparcia.

 

– Kolejny już rok wspieramy samorządy lokalne w ramach naszych programów wsparcia. Cieszą się one coraz większym zainteresowaniem, a liczba zgłaszanych projektów znacznie przekracza pulę środków przeznaczonych na ten cel. Tylko dziś podpisałem umowy na dofinansowanie aż 276 inwestycji w regionie radomskim. A to jeszcze nie wszystkie projekty z naszym wsparciem. Część umów już została podpisana, kolejne jeszcze przed nami – zaznacza wicemarszałek Rafał Rajkowski.

 


 

W ramach wsparcia z PROW WM 2014-2020 samorząd Mazowsza przeznaczy ponad 3,3 mln zł na realizację radomskich projektów. Ponad 1,3 mln zł przeznaczy na budowę stacji uzdatniania wody w Komorowie i studni głębinowej w Zawadach. To nie jedyna inwestycja ze wsparciem unijnym. 2 mln zł samorząd przekaże na budowę sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Garbatka Długa.

 

Budowa ponad 4 km odcinka kanalizacji od lat była jednym z priorytetów inwestycyjnych gminy, których realizacja uzależniona była od pozyskania środków zewnętrznych na ten cel. Dzięki staraniom wójt – Teresy Fryszkiewicz oraz dobrej współpracy z Samorządem Województwa Mazowieckiego budowa kanalizacji sanitarnej już niebawem stanie się faktem.

Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Gmina Garbatka-Letnisko
Ogłoszenia wyróżnione
WSZYSTKIE +
SPRZEDAM TELEFON
SPRZEDAM TELEFON
Xiaomi Redmi 9, prawie nowy, bo użytkowany zaledwie pół roku. Posiada naturalne ślady użytkowania ( delikatne otarcie) . ...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Lipsko24 to niezależne medium elektroniczne w Lipsku i terenie powiatu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook

 

 

 

Płatności online zapewnia: