Dzisiaj jest środa, 21 sierpnia 2019 r., 233 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
Agencja Arpass znakowanie odzieży retro
[WIDEO] Nowe ogrodzenie dla targowiska i stawka za śmieci. Za nami XII Nadzwyczajna Sesja Rady Miasta Pionki
Dodał: DL, 12-08-2019 19:00, odsłon: 1954
Fot. Agencja Arpass
Fot. Agencja Arpass

Za nami XII Nadzwyczajna Sesja Rady Miasta Pionki. Sesja, która rozpoczęła się o godzinie 16:00 przyniosła wiele kontrowersji. Podczas obrad radni podjęli między innymi decyzję w sprawie nowego ogrodzenia targowiska przy ulicy Zwycięstwa, czy także zmiany miesięcznej stawki za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Transmisję z obrad można było śledzić na żywo w naszym serwisie. 

Na wniosek burmistrza Roberta Kowalczyka z dnia 5 sierpnia zwołana została XII Nadzwyczajna Sesja Rady Miasta Pionki. Po otwarciu obrad wprowadzono do programu dodatkowy projekt, który uprzednio został zaakceptowany przez burmistrza. Był to projekt, który odnosił się do zasięgnięcia od komendanta wojewódzkiego policji informacji o kandydatach na ławników.

 

Przenośne ogrodzenie targowiska miejskiego

 

Radni podjęli projekt uchwały nr 1 w sprawie zmian w uchwale budżetowej na rok 2019, w której między innymi znajdowały się projekty dotyczące nowego ogrodzenia, oraz podwyżki cen śmieci. Mieszkańcy od dłuższego czasu narzekają na aktualny stan ogrodzenia. W planach jest stworzenie na terenie targu miejskiego dwóch bram i furtek, wyłącznie od zewnątrz ulicy. Ma to wpłynąć w sposób znaczny na poprawę warunków panujących na ulicy Zwycięstwa. Radny Zbigniew Belowski wyrażał początkowo niechęć dla pomysłu nowego ogrodzenia targowiska. Według radnego przenośne ogrodzenie nie zdałoby egzaminu na targu z racji swojej słabej konstrukcji. Jak sam podkreślał lepszym pomysłem byłoby wyznaczenie terenu za pomocą wyraźnych tablic.

 

- Mam wątpliwości co do modernizacji ogrodzenia placu targowego. Ja rozumiem, ze targ powinien być ogrodzony przez wyznaczenie przestrzeni do handlu. Wydamy 32 tysiące, może mniej może więcej a w konsekwencji będzie to samo. Handel piątkowy i sobotni będzie się odbywał na całej przestrzeni. Począwszy od tunelu, od przepompowni, skończywszy pod rzeczką. Jest to dla mnie dylemat, bo jest to zbędne wydawanie pieniędzy. Panelowe ogrodzenie, może na targu ulec zniszczeniu – mówił radny Zbigniew Belowski.

 

Burmistrz Robert Kowalczyk rozszerzył dyskusję dotyczącą nowego przenośnego ogrodzenia o nowe aspekty. Ważnym czynnikiem w tej decyzji stanowi komfort życia mieszkańców okolic targowiska miejskiego. Dzięki ogrodzeniu rozprzestrzenianie się śmieci pozostawionych na targu nie będzie tak dokuczliwe.

 

- Ogrodzenie w tej chwili jest w tragicznym stanie i ta siatka się przewraca na auta, które parkują przy drodze. Chcę państwu powiedzieć, ze ogrodzenie tego terenu to nie jest tylko bezpieczeństwo kogoś kto tam się porusza, ale ogrodzenie zabezpiecza również okolicznych mieszkańców przed śmieciami, które wiatr roznosi w różne strony – mówił burmistrz Robert Kowalczyk.

 

Radny Zbigniew Belowski w rezultacie pozytywnie zaopiniował ten projekt twierdząc, że to rozwiązanie tymczasowe może wpłynąć na poprawę komfortu ludzi, którzy mieszkają w pobliżu. W projekcie uchwały nr 1 znalazły się również inwestycje związane z budową nowych dróg i chodników. Największym przedsięwzięciem ma być remont ulicy Niepodległości, który może pochłonąć blisko 400 tysięcy złotych. Do tego planowany jest zakup samochodu terenowego dla komendy miejskiej policji oraz wykonanie sieci wodociągowej na ogródkach działkowych Relaks. W podjętej uchwale znalazło się również zwiększenie środków dla Centrum Aktywności Lokalnej, które mają być bezpośrednio przeznaczone na promocję miasta i uroczystości, w tym także na obchody 65-lecia nadania praw miejskich Pionkom.

 

Nowa stawka za śmieci

 

Przez ostatni czas trwa niepokojąca sytuacja, w której miasto jest zmuszone dokładać do śmieci. Stawka, która funkcjonuje aktualnie nie jest w stanie pokryć kosztów związanych z gospodarowaniem odpadami komunalnymi. Burmistrz z myślą o zmniejszeniu dziury w budżecie dotyczącej opadów wystąpił ze stawką 16 zł od osoby zamieszkującej daną nieruchomość i 32 zł w przypadku jeśli odpady nie są zbieranie i odbierane w sposób selektywny. Przewodniczący rady Wojciech Maślanek wystąpił z wnioskiem o zmniejszenie tych stawek do 14 i 28 zł. Wniosek ten nie został jednak przyjęty przez radnych. Nowe stawki zostaną podniesione zgodnie z pierwotnym wnioskiem do poziomu 16 i 32 zł od osoby.

 

- Nowe stawki mają pozwolić nam brać od mieszkańców pieniądze takie, dzięki którym nie będziemy dopłacać do śmieci i nie będziemy na śmieciach zarabiać. Po pierwszym półroczu tego roku mamy blisko 300 tysięcy niedoboru w kasie jeśli chodzi o same śmieci. Ta uchwala jest po to, abyśmy jako miasto przestali na nich tracić – dodał burmistrz Robert Kowalczyk.

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Gmina Garbatka-Letnisko
Ogłoszenia wyróżnione
WSZYSTKIE +
WYNAJMĘ LOKAL USŁUGOWY W PIONKACH
WYNAJMĘ LOKAL USŁUGOWY W PIONKACH
lokaz znajduje się w ścisłym centrum Pionek ul. Jana Pawła II, pow. 135 m2, przyległy parking, dostęp dla osób niepełnosp...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
Ogłoszenia drobne
WSZYSTKIE +
WYNAJMĘ LOKAL USŁUGOWY W PIONKACH
lokaz znajduje się w ścisłym centrum Pionek ul. Jana Pawła II, p...
Szczegóły ogłoszenia

Skup VW SHaran Pilnie Kupię
Kupię pilnie VW SHARAN 2.0 benzyna z klimatyzacją , stan obojęt...
Szczegóły ogłoszenia

Zarobek Na Zakupach
Zapraszam do zapoznania się z ofertą kilku firm, w których dzię...
Szczegóły ogłoszenia

Malowanie Obrazów Na Zamówienie
[size= 10pt; font-family: calibri, sans-serif; color: #1f497d]Ma...
Szczegóły ogłoszenia

dr Władysław Rybicki
Kolejne sensacyjne odkrycie polskiego lekarza – zagadka raka roz...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Lipsko24 to niezależne medium elektroniczne w Lipsku i terenie powiatu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook

 

 

 

Płatności online zapewnia: