Dzisiaj jest niedziela, 22 maja 2022 r., 142 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
[ZDJĘCIA] Samolot, wybuchy i dużo sprzętu wojskowego na polach pod Ciepielowem
Dodał: JaW, 16-09-2014 11:02, odsłon: 10528

Około tysiąca osób obserwowało w niedzielę żywą lekcję historii na polach pod Ciepielowem. Był samolot, motocykle, wojskowe samochody, a nawet haubica i kilka grup rekonstrukcji historycznych. Wszystko po to, żeby upamiętnić 75. rocznicę mordu polskich jeńców wojennych w Dąbrowie. Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć z 8. Rekonstrukcji Bitwy pod Dąbrową 1939.

Druga niedziela września, to ważna data dla mieszkańców gminy Ciepielów. Każdego roku o tej porze przypominane są tragiczne wydarzenia z 1939 roku w Dąbrowie. To właśnie tutaj doszło do pierwszego tak dużego mordu w czasie II wojny światowej. 9 września 1939 roku niemieccy żołnierze z Wehrmachtu rozstrzelali 300 polskich jeńców wojennych.

 

Niedzielne uroczystości rozpoczęły się na placu przed pomnikiem w Dąbrowie od Apelu Poległych i uroczystej mszy świętej. Okolicznościowe przemówienie ogłosił wójt gminy Artur Szewczyk.

 

Najbardziej widowiskowym punktem obchodów była rekonstrukcja bitwy pod Dąbrową. Wzięło w niej udział kilkudziesięciu członków grup rekonstrukcji historycznych. Były wybuchy, dużo sprzętu wojskowego i przelot samolotu. Inscenizację oglądało kilkaset osób.


Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Gmina Garbatka-Letnisko
Ogłoszenia wyróżnione
WSZYSTKIE +
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Lipsko24 to niezależne medium elektroniczne w Lipsku i terenie powiatu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook

 

 

 

Płatności online zapewnia: