Dzisiaj jest poniedziałek, 21 września 2020 r., 265 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
FABRYKA DOMÓW BOGUCIN
Chłopaki z MOTOLIPSKO podwieźli Świętego Mikołaja (zdjęcia, video)
Dodał: EL, 07-12-2013 17:23, odsłon: 9291

6 grudnia, jak tradycja nakazuje, wszystkie grzeczne dzieci powinien odwiedzić Święty Mikołaj. Istnieje wiele legend związanych z tym zwyczajem. Jedno jest pewne - w Lipsku był na pewno. Przyjechał motocyklem (dla sań było za mało śniegu) i podjechał pod szkołę podstawową. O dziwo nie był sam, asystowały mu skrzaty z klubu motocyklowego MOTOLIPSKO.

 

Jak się okazało nie mógł sam sobie poradzić z dojazdem z powodu braku śniegu, więc członkowie klubu zaproponowali mu pomoc. Przez kilka godzin nosili wór prezentów, bo Mikołaj przez całą noc przeciskał się przez kominy (a ma duży brzuch) i był bardzo zmęczony.  

Mimo to nie zapomniał o uczniach klas 1-3 obdarowując ich różnymi prezentami.

 


Dzieci dostały paczki ze słodyczami, zabawkami i upominkami. Oczywiście nie za darmo. W zamian śpiewały piosenki i recytowały wierszyki. Podarowały również Mikołajowi laurki własnoręcznie wykonane. Były bardzo podekscytowane. Wizyta w każdej z klas zawsze się przedłużała, ponieważ dzieci przytulały Mikołaja i chciałyby jak najdłużej z nimi został.

 


Wizyta Mikołaja i jego pomocników sprawiła dzieciakom wiele radości. Obiecały czekać na niech w przyszłym roku i oczywiście być grzeczne.

 

 


Po odjeździe Mikołaja skrzaty z MOTOLIPSKO postanowiły trochę podokuczać... Rozłożyły na korytarzu świeżo zakupione przez dyrekcję ogromne kolorowe klocki.

 

 

Z wielkim trudem podnosili części, by po chwili powstał z nich piękny motocykl.

Nie długo stał cały, tylko do przerwy, kiedy to dzieci odkryły prezent na szkolnym korytarzu. Szczęście nie miało końca.

 


Motocykliści "rozdali moc radości, uśmiechu, prezentów i słodyczy". Jak widać nie zawsze potrzebne są duże pieniądze, wystarczy pomysł i zaangażowanie. Paczkami zajęły się komitety rodzicielskie a członkowie klubu ich dostarczeniem do małych rączek.

 

Pożegnanie Mikołaja

 

 

 

O MOTOLIPSKO pisalimy tutaj.

 

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: EL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Gmina Garbatka-Letnisko
Ogłoszenia wyróżnione
WSZYSTKIE +
LAPTOP SPRZEDAM
LAPTOP SPRZEDAM
Laptop hp 250 G6 używany w świetnej cenie oczywiście negocjacje też uznaje. Wszystkie szczegóły podaję poniżej:Przekątna ...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Lipsko24 to niezależne medium elektroniczne w Lipsku i terenie powiatu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook

 

 

 

Płatności online zapewnia: