Dzisiaj jest sobota, 15 grudnia 2018 r., 349 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
Zostało niewiele czasu! Zbliża się termin składania wniosków o dofinansowanie w szkołach
Dodał: EL, 07-10-2013 12:47, odsłon: 1695

Rusza kolejna, szósta już edycja programu „Radosna Szkoła”. W dniu 10 października, czyli w najbliższy czwartek, mija termin składania wniosków dyrektorów szkół. Sprawdziliśmy czy szkoły powiecie lipskim złożyły wnioski.

 Placówki mogą się ubiegać o wsparcie finansowe w 2014 r. Jest to ostatnia edycja w ramach programu.


Co to za program?


„Radosna szkoła” to program rządowy, którego celem jest wspieranie organów prowadzących w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w klasach I-III szkół podstawowych i ogólnokształcących szkół muzycznych I stopnia. Program zakłada wsparcie finansowe na zakup lub zwrot kosztów zakupu pomocy dydaktycznych do miejsc zabaw w szkole oraz pokrycie części kosztów utworzenia lub modernizacji szkolnych placów zabaw.

Źródło: strona Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie
 
Dotychczasowe dotacje


- Do tej pory ze wsparcia finansowego w zakresie pomocy dydaktycznych skorzystało 89% uprawnionych szkół z woj. mazowieckiego (1549 szkół, wsparcie w wys. 13 mln zł). Z kolei, jeśli chodzi  o dofinansowanie szkolnych placów zabaw ten udział jest dużo mniejszy – tylko 29% uprawnionych szkół z Mazowsza (512 placówek, dotychczasowe wsparcie w wys. 38,6 mln). Zatem dużo jeszcze zostało środków do zagospodarowania. Na realizację ostatniej edycji rząd przeznaczył w skali kraju 216 mln zł. W związku z tym wytypowaliśmy uprawnione szkoły z terenu naszego województwa, które do tej pory nie otrzymały dotacji, a które mogą jeszcze skorzystać z dofinansowania w ramach programu. Do każdej z nich wysłana została pisemna informacja w tym zakresie. Podobną informację skierowaliśmy również do organów prowadzących. Mamy nadzieję, że to zachęci do składania wniosków – poinformowała Marta Czubaszek, pracownik Kuratorium Oświaty w Warszawie.


 Powiat lipski


- W przypadku powiatu lipskiego dotacje na pomoce dydaktyczne w latach 2009-2013 zostały przyznane 18 placówkom (w Chotczy, Bąkowej, Jaworze Soleckim, Siennie, Solcu, Szymanowie, Wielgiem, Ciepielowie, Długowoli, Woli Soleckiej, Przedmieściu Dalszym, Lipsku, Grabowcu, Rzeczniowie, Pawłowicach: 2x, Pasztowej Woli, Krępie Kościelnej) na łączą kwotę ok.126 tys. zł.

Pozostały tylko 3 uprawnione placówki (według wykazu szkół i placówek z Systemu Informacji Oświatowej z marca 2013), które nie skorzystały z dotacji: w Tymienicy, Kochanówce i Hucie. Skierowano do nich zachęcające pisma. Jeśli chodzi o przyznane dotacje na place zabaw to były to dwie Szkoły Podstawowe w Chotczy (63 850 zł)  i Siennie (115 450 zł) - dodała Marta Czubaszek.

Jak udało nam się dowiedzieć szkoła w Tymienicy już w lipcu złożyła wniosek o doposażenie na kwotę 6 tys., natomiast szkoła w Hucie ma zamiar go złożyć jeszcze przed upływem terminu.

Place zabaw

 

Najczęściej wnioski na dofinansowanie dotyczące placu zabaw składają placówki, które nie miały go dotąd wybudowanego. Z pewnością również na ilość złożonych wniosków w powiecie lipskim ma wpływ sytuacja finansowa gminy i możliwość zapewnienia placówce tzw. wkładu własnego (gmina powinny zapewnić wkład własny w wysokości co najmniej 50 proc. wartości przedsięwzięcia).

Uzyskanie dotacji na zakup pomocy dydaktycznych jest możliwe pod warunkiem zapewnienia przez organ prowadzący wkładu własnego, którym mogą być środki finansowe lub wkład rzeczowy obejmujący przygotowanie sali.

Wysokość dotacji


Maksymalna wysokość dotacji na zakup albo zwrot kosztów zakupu pomocy dydaktycznych do miejsc zabaw w szkole wynosi:
•    dla „małych” szkół - 6 000 zł,
•    dla „dużych” szkół – 12 000 zł,
•    dla „dużych” szkół, które nie mają terenu na duży plac zabaw – 18 000 zł.
 
Maksymalna wysokość dotacji na utworzenie lub modernizację albo zwrot kosztów utworzenia lub modernizacji placu zabaw wynosi:
•    dla „małych” szkół (z przeznaczeniem na mały plac zabaw),
•    dla „dużych” szkół – 115 450 zł (z przeznaczeniem na duży plac zabaw),
•    dla „dużych” szkół, które nie mają terenu na duży plac zabaw - 63 850 zł (z przeznaczeniem na mały plac zabaw).
 
Za „małe” szkoły rozumie się placówki, w których liczba dzieci w klasach I-III wynosi do 69 uczniów. W „dużych” szkołach z kolei liczba uczniów w tych klasach wynosi 70 i więcej.
 
Termin składania wniosków organów prowadzących


Termin składania wniosków organów prowadzących szkoły o udzielenie wsparcia finansowego w 2014 roku w ramach programu to 2 listopada 2013 roku.


Zachęcamy szkoły oraz organy prowadzące, które dotychczas nie skorzystały ze wsparcia finansowego do udziału w programie.


Więcej informacji znajdziecie w prezentacji i tu.

Skontaktuj się z autorem tekstu: EL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Ogłoszenia wyróżnione
WSZYSTKIE +
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
Ogłoszenia drobne
WSZYSTKIE +
Zarobek Na Zakupach
Zapraszam do zapoznania się z ofertą kilku firm, w których dzię...
Szczegóły ogłoszenia

Malowanie Obrazów Na Zamówienie
[size= 10pt; font-family: calibri, sans-serif; color: #1f497d]Ma...
Szczegóły ogłoszenia

dr Władysław Rybicki
Kolejne sensacyjne odkrycie polskiego lekarza – zagadka raka roz...
Szczegóły ogłoszenia

Sprawdzona metoda dla dorosłych – niemiecki przez Skype
Pomagam osobą dorosłym w pokonaniu niemieckiego. Witaj przys...
Szczegóły ogłoszenia

Angielski przez Skype bo potrzebujesz języka w pracy
Witaj, czy zastanawiałeś się, ile możesz zyskać znając lepie...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Lipsko24 to niezależne medium elektroniczne w Lipsku i terenie powiatu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook

 

 

 

Płatności online zapewnia: