Dzisiaj jest sobota, 15 grudnia 2018 r., 349 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
Szkoła Rodzenia w Lipsku
Dodał: EL, 02-08-2013 07:08, odsłon: 2984

Mało kto wie, że od kwietnia br. przy oddziale położniczo-ginekologicznym w Lipsku działa Szkoła Rodzenia.

26 lipca rozpoczęła się trzecia edycja zajęć. Zajęcia są bezpłatne.

Celem szkoły jest nauczenie każdej przyszłej mamy wiary w swoje możliwości, a jej partnera - jak ma jej w tym aktywnie towarzyszyć. Najczęściej z zajęć korzystają pary, które po raz pierwszy spodziewają się dziecka.

 

Najlepszym momentem na rozpoczęcie zajęć jest około 25 tydzień ciąży. Jeżeli kobieta pojawi się za wcześnie, zostaje zapisana na odpowiedni dla niej termin rozpoczęcia zajęć.

 - Podczas zajęć przygotowujemy kobiety, pary do świadomego uczestnictwa w porodzie. W szkole rodzenia rozmawiamy i dzielimy się naszą wiedzą na temat ciąży, porodu, połogu i pierwszych dni życia z maleństwem. Zajęcia prowadzone są w niewielkich grupach, w których możemy swobodnie rozmawiać, dyskutować i odpowiadać na pytania. Przybliżamy tematy dotyczące higieny ciąży, dolegliwości występujących w tym czasie i sposobach radzenia sobie z nimi. Mówimy o emocjach towarzyszących w okresie oczekiwania na dziecko i w czasie, kiedy rodzice uczą się tej trudnej roli. Rozmawiamy o ważnej roli bliskiej osoby i jej zadaniach w czasie porodu. Uczymy jak radzić sobie z bólem porodowym poprzez masaż, relaksację i wizualizację. Mówimy też o trudnym okresie połogu. Dużym zainteresowaniem cieszą się zajęcia dotyczące pielęgnacji noworodka, podczas których rodzice uczą się jak dbać o swoje maleństwo. Uczymy przyszłe mamy techniki karmienia piersią, zasad prawidłowego przystawiania do piersi. Doradzamy również jak przygotować pokój dla dziecka, kiedy wyjść na pierwszy spacer, rozmawiamy o szczepieniach i pierwszych wizytach patronażowych położnej. Możliwe jest też uczestnictwo w ćwiczeniach z rehabilitantem - mówiły położne ze Szkoły Rodzenia p. Beata Kołsut i p. Marzena Lewikowska.

 


Przy pierwszym „turnusie” dla kobiet w późnej ciąży, które nie miały okazji uczestniczyć w zajęciach, a bardzo chciały, organizowane były specjalnie spotkania.

Podczas szkolenia organizowana jest dla przyszłych mam „wycieczka” po oddziale. Pokazywana jest droga od momentu przyjęcia przyszłej mamy w izbie przyjęć do momentu przebywania z maluszkiem na sali poporodowej.

Wiele z nich chce zapoznać się z odziałem i położnymi, aby przy porodzie nie czuć skrępowania – mówiła położna Marzena.

W coraz większym kręgu kobiet w ciąży rodzi się potrzeba świadomego przygotowania się do porodu. Uczestnicząc w Szkole Rodzenia chcą uniknąć niepotrzebnego stresu. Ich osoby towarzyszące chcą się z kolei dowiedzieć jak się zachować, gdy pojawią się pierwsze skurcze i później do samego końca porodu, aby ulżyć mamie.

 - Kobiety wiedzą, że położna jest bardzo ważną osobą. Podczas szkoły zaprzyjaźniamy się - mówiła położna Beata.

Szkoła Rodzenia rusza nawet wtedy, gdy jest jedna chętna. Niestety nadal niewiele kobiet wie o jej istnieniu. Mamy nadzieję, że dzięki artykułowi ta informacja dotrze do większej liczby przyszłych mam i tatusiów.

- Uczestniczyliśmy w zajęciach razem z mężem. Wszystko po to, żeby później było łatwiej, niewiadoma przed nami. Już zastanawialiśmy się nad dojeżdżaniem do szkoły np. do Ostrowca, a tu się okazało, że taka jest w Lipsku. Jesteśmy zadowoleni. Teraz mniej się boimy porodu – mówili przyszli rodzice Paulina i Michał.

 

Uczestnicy Szkoły Rodzenia na zakończenie otrzymują dyplom.

 Zajęcia obecnie odbywają się w piątki o godzinie 16. Wejście od strony pogotowia.

Więcej informacji pod nr tel.48 378 36 14 lub 516 504 898

Skontaktuj się z autorem tekstu: EL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Ogłoszenia wyróżnione
WSZYSTKIE +
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
Ogłoszenia drobne
WSZYSTKIE +
Zarobek Na Zakupach
Zapraszam do zapoznania się z ofertą kilku firm, w których dzię...
Szczegóły ogłoszenia

Malowanie Obrazów Na Zamówienie
[size= 10pt; font-family: calibri, sans-serif; color: #1f497d]Ma...
Szczegóły ogłoszenia

dr Władysław Rybicki
Kolejne sensacyjne odkrycie polskiego lekarza – zagadka raka roz...
Szczegóły ogłoszenia

Sprawdzona metoda dla dorosłych – niemiecki przez Skype
Pomagam osobą dorosłym w pokonaniu niemieckiego. Witaj przys...
Szczegóły ogłoszenia

Angielski przez Skype bo potrzebujesz języka w pracy
Witaj, czy zastanawiałeś się, ile możesz zyskać znając lepie...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Lipsko24 to niezależne medium elektroniczne w Lipsku i terenie powiatu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook

 

 

 

Płatności online zapewnia: