Dzisiaj jest piątek, 07 sierpnia 2020 r., 220 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
Komora Normobaryczna  NORMOBARIA zielony

Warning: Illegal offset type in /home/arpass/ftp/lipsko24/includes/mysql.class.php on line 192
Nowe rozwiązania na Jana Pawła. Znamy wyniki analizy bezpieczeństwa
Dodał: MaG, 14-01-2020 10:00, odsłon: 4761

Powiatowy Zarząd Dróg Publicznych w Radomiu zlecił wykonanie analizy bezpieczeństwa ruchu drogowego na al. Jana Pawła II w Pionkach. Audytor rekomenduje wykonanie linii wibracyjnych i wyniesionego przejścia dla pieszych.

Brak dostatecznej widoczności oznakowania pionowego przejścia dla pieszych, zwiększające się zagrożenie po zmroku - mimo dedykowanego doświetlenia pasów i słabo widoczne znaki drogowe. To jedne z kilku ustaleń certyfikowanego, niezależnego Audytora Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, który przeprowadził analizę bezpieczeństwa i wizję w terenie na ciągu ulic Radomska-Jana Pawła II oraz dojazdu od ulicy Zakładowej.

 

Audyt odbył się pod koniec roku 2019 i ma związek ze składanymi zarówno przez Radę Rodziców z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 jak również burmistrza oraz radnych pism do PZDP w sprawie zwiększenia bezpieczeństwa na przejściu dla pieszych przy tzw. „Starej Poczcie” przy ulicy Jana Pawła II w Pionkach.

 

- W związku ze zgłoszeniami dotyczącymi występowania bądź możliwości wystąpienia niebezpiecznych sytuacji na ul. Al. Jana Pawła II w Pionkach w rejonie przejścia dla pieszych szczególnie uczęszczanego przez dzieci przy skrzyżowaniu z ul. Krzywą, Powiatowy Zarząd Dróg Publicznych w Radomiu podjął działania mające na celu rozpoznanie sprawy. – informuje Joanna Chojnacka dyrektor PZD w Radomiu. - Ponieważ nie stwierdzono nieprawidłowości w zastosowanym oznakowaniu drogowym, zarządca drogi zlecił opracowanie audytu bezpieczeństwa ruchu drogowego niezależnemu Audytorowi Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, certyfikowanemu przez Ministra Infrastruktury.

 

 

Audyt przedstawia kompletną analizę ruchu samochodowego podpartą wizją w terenie oraz zdjęciami m.in. z punktu widzenia kierowcy. W ocenie audytora BRD niezbędna jest poprawa warunków widoczności przejścia dla pieszych znajdującego się m.in. przy „Starej Poczcie” oraz skuteczne spowolnienie ruchu pojazdów do prędkości wskazanej oznakowaniem pionowym na tym odcinku ulicy – 40 km/h. Audytor nie stwierdził uchybień w odniesieniu do zasadności zastosowanego oznakowania.

 

- W podsumowaniu swojego opracowania, celem poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego stwierdził potrzebę: poprawy warunków widoczności w rejonie przejść dla pieszych, skutecznego spowolnienia ruchu na odcinku drogi objętym analizą poprzez  zastosowanie linii wibracyjnych przed przejściami (w przypadku, gdy nie spowoduje to osiągnięcia założonego efektu - zastosowanie wyniesionej powierzchni przejść dla pieszych),  zawężenie pasa ruchu. – dodaje dyrektor Chojnacka

 

Analiza potwierdziła również brak zasadności zastosowania sygnalizacji na przejściu dla pieszych przez Al. Jana Pawła II, gdyż jej zastosowanie nie gwarantowałoby wyeliminowania wszystkich przypadków przejazdu z prędkością wyższą niż dozwolona znakiem ograniczenia prędkości.

 

Ostateczne decyzje co do zastosowania rozwiązań przestawionych w audycie pozostają w kompetencji zarządcy drogi, czyli PZDP. Do tematu wrócimy.   
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Lipsko
OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Gmina Garbatka-Letnisko
Ogłoszenia wyróżnione
WSZYSTKIE +
LAPTOP SPRZEDAM
LAPTOP SPRZEDAM
Laptop hp 250 G6 używany w świetnej cenie oczywiście negocjacje też uznaje. Wszystkie szczegóły podaję poniżej:Przekątna ...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
Ogłoszenia drobne
WSZYSTKIE +
LAPTOP SPRZEDAM
Laptop hp 250 G6 używany w świetnej cenie oczywiście negocjacje ...
Szczegóły ogłoszenia

Skup VW SHaran Pilnie Kupię
Kupię pilnie VW SHARAN 2.0 benzyna z klimatyzacją , stan obojęt...
Szczegóły ogłoszenia

Zarobek Na Zakupach
Zapraszam do zapoznania się z ofertą kilku firm, w których dzię...
Szczegóły ogłoszenia

Malowanie Obrazów Na Zamówienie
[size= 10pt; font-family: calibri, sans-serif; color: #1f497d]Ma...
Szczegóły ogłoszenia

dr Władysław Rybicki
Kolejne sensacyjne odkrycie polskiego lekarza – zagadka raka roz...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Lipsko24 to niezależne medium elektroniczne w Lipsku i terenie powiatu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook

 

 

 

Płatności online zapewnia: