Dzisiaj jest sobota, 05 grudnia 2020 r., 340 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
FABRYKA DOMÓW BOGUCIN

Warning: Illegal offset type in /home/arpass/ftp/lipsko24/includes/mysql.class.php on line 192
[AUDIO] O inwestycjach, sześciu milionach, oddłużaniu miasta i chorobie. Rozmowa z burmistrzem Robertem Kowalczykiem
Dodał: DL, 20-11-2020 16:01, odsłon: 3440
Fot. Pionki24
Fot. Pionki24

Mijają dwa lata kadencji burmistrza Pionek Roberta Kowalczyka. Była to idealna okazja do tego, aby zapytać włodarza naszego miasta o ocenę tych dwóch lat, pod kątem rozwoju i kierunku w jakim zmierza nasze miasto. Poruszyliśmy także tematy między innymi zmian personalnych w miejskich spółkach, budowy bloku komunalnego, sprzedaży działki za sześć milionów złotych oraz powrotu do zdrowia burmistrza.

 

 

 

 

 

Budżet miasta oraz wprowadzenie programu inicjatyw obywatelskich

 

Przyszłoroczny budżet zakłada realizację projektów, które już trwają, ale jak mówi burmistrz zakłada także nowe rzeczy, którą niewątpliwie jest budowa bloku komunalnego. – Będzie to blok komunalny, nie socjalny. Mieszkań socjalnych mamy pod dostatkiem i chcielibyśmy je w końcu modernizować – tłumaczy burmistrz Kowalczyk.

 

Burmistrz Robert Kowalczyk mówił także o zacieśnieniu współpracy ze starostwem powiatowym w Radomiu. Mowa tutaj o realizacji bezpiecznych przejść i projekcie Alei Jana Pawła II, dofinansowaniu modernizacji Spacerowej i Polnej oraz wspomaganiu budowy szpitala w Pionkach. Burmistrz zapowiedział również wprowadzenie innowacyjnego programu – inicjatywy obywatelskie, gdzie samorząd będzie wspólnie z mieszkańcami realizował ich pomysły.

 

 

Czym będzie nowy program inicjatyw obywatelskich i do czego będzie służył naszym mieszkańcom?

 

 

Sprzedaż działki za ponad sześć milionów złotych

 

Miasto stara się współpracować z firmą Mesko, która stara się rozbudowywać zakład prochu. Efektem tej współpracy jest podpisanie umowy notarialnej sprzedaży działki za kwotę ponad sześciu milionów złotych. Na co będą przeznaczone te pieniądze?

 

 

Koronawirus i odwołanie prezes ekoPionki

 

Burmistrz Robert Kowalczyk otrzymał pewien czas temu wynik testu na obecność koronawirusa. Niestety okazało się, że był zakażony. Odbył obowiązkową kwarantannę, po czym wrócił do zdrowia i aktywnej pracy samorządowca. Zapytany o to jak się czuje, powiedział, że jest już znacznie lepiej:

 

 

Kolejny istotny temat, który poruszyliśmy w rozmowie burmistrza z naszą redakcją była kwestia odwołania Doroty Sadurskiej z funkcji prezes zarządu spółki miejskiej ekoPionki. Jak twierdzi burmistrz, decyzja ta nie powinna być dla wielu zaskoczeniem i jest owocem umowy między nim, a byłą prezes. – EkoPionki jako spółka dużo lepiej wygląda teraz zarówno finansowo jak i organizacyjnie. Natomiast chcemy zrobić nowe otwarcie i na to z panią prezes się umówiliśmy. Mamy nadzieję, że nowy prezes Piotr Pasek to nowe otwarcie wprowadzi – mówi burmistrz miasta Pionki Robert Kowalczyk:

 

 

Dobry rok dla Pionek

 

Jak twierdzi Robert Kowalczyk, mimo trudnej sytuacji, która panuje w naszym kraju jest to dla Pionek bardzo dobry rok. Zdaniem włodarza miasta wygląda to dobrze, ponieważ pozyskujemy bardzo dużo pieniędzy na wiele inwestycji. Burmistrz mówił także o rozpoczęciu owocnej współpracy z prezesami spółdzielni mieszkaniowych:

 

 

„Burmistrz Robert Kowalczyk oddłuża miasto”

 

Za nami ciężki rok, niektórzy nazywają go „pandemicznym”. Czy przyszłoroczny budżet będzie korzystny dla miasta i zapewni jego dalszy rozwój? Jak twierdzi burmistrz, miasto za jego kadencji jest sukcesywnie oddłużane. – Niektórzy mówią, że burmistrz Kowalczyk zadłuża miasto. Jest to nieprawda, burmistrz Kowalczyk wręcz przeciwnie, oddłuża miasto – powiedział burmistrz Robert Kowalczyk:

 

 

Dwa lata kadencji

 

Mijają dwa lata od chwili objęcia przez Roberta Kowalczyka funkcji burmistrza miasta Pionki. Co udało się zrobić przez ten czas? Co uważa za słabą stronę miasta? – Myślę, że to są bardzo dobre dwa lata dla miasta, aczkolwiek przychodzi mi pracować w dość trudnych warunkach, dlatego, że trzeba przekonywać radnych do różnego rodzaju pomysłów, a to nie jest proste, bo niektórzy nie dają się przekonać. Natomiast myślę, że możemy być zadowoleni z tego co udało nam się zrobić i z tego jaka przed nami jest perspektywa  – tłumaczy burmistrz Robert Kowalczyk.

 

Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Gmina Garbatka-Letnisko
Ogłoszenia wyróżnione
WSZYSTKIE +
LAPTOP SPRZEDAM
LAPTOP SPRZEDAM
Laptop hp 250 G6 używany w świetnej cenie oczywiście negocjacje też uznaje. Wszystkie szczegóły podaję poniżej:Przekątna ...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Lipsko24 to niezależne medium elektroniczne w Lipsku i terenie powiatu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook

 

 

 

Płatności online zapewnia: