Dzisiaj jest poniedziałek, 21 września 2020 r., 265 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
Komora Normobaryczna  NORMOBARIA zielony
Żołnierze WOT pomagają w powiecie lipskim
Dodał: DL, 16-04-2020 16:59, odsłon: 1119
Fot. Małgorzata Nowicka
Fot. Małgorzata Nowicka

Na ulicach Lipska i powiatu od 21 marca można zauważyć żołnierzy w oliwkowych beretach. To "terytorialsi" z 62 Batalionu Lekkiej Piechoty w Radomiu. Jednym z celów formacji jest "obrona i wspieranie lokalnych społeczności". Mamy w chwili obecnej epidemie Covid-19. Ludzie w kwarantannach, zaostrzenie przepisów o swobodnym przemieszczaniu się, zdalne nauczanie. I co dalej? Współpraca! To właśnie dzięki niej osoby najbardziej potrzebujące mogą uzyskać pomoc, której w chwili obecnej potrzebują.

Żołnierze zajmują się między innymi dostarczaniem żywności, lekarstw i środków higieny osobistej do osób objętych kwarantanną domową oraz osób w podeszłym wieku, potrzebujących pomocy. Okazują także wsparcie dla funkcjonariuszy policji podczas kontroli przestrzegania zasad kwarantanny. Dzięki tym działaniom można zminimalizować rozprzestrzenianie się koronawirusa w grupach podwyższonego ryzyka.

 

W szpitalu przy ul. Śniadeckiego 2 cały czas oddelegowani są żołnierze do pomiarów temperatury ciała każdego pacjenta, znajdującego się na izbie przyjęć. Patrole zmotoryzowane i piesze z funkcjonariuszami policji to również ich zadanie.

 


 

Terytorialsi wspólnie dbają o to, aby ludzie nie gromadzili się w przestrzeni publicznej. Sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną domową rzeczywiście jej przestrzegają. Wykupienie lekarstw, dostarczenie butli z gazem to też dla nich nie problem. ZAWSZE GOTOWI, ZAWSZE BLISKO - to ich motto według którego żyją. - Sytuacja w której znaleźliśmy się wszyscy pokazuje, że bohaterem może być każdy - dodaje Małgorzata Nowicka.Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Gmina Garbatka-Letnisko
Ogłoszenia wyróżnione
WSZYSTKIE +
LAPTOP SPRZEDAM
LAPTOP SPRZEDAM
Laptop hp 250 G6 używany w świetnej cenie oczywiście negocjacje też uznaje. Wszystkie szczegóły podaję poniżej:Przekątna ...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Lipsko24 to niezależne medium elektroniczne w Lipsku i terenie powiatu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook

 

 

 

Płatności online zapewnia: