Dzisiaj jest środa, 24 kwietnia 2019 r., 114 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
Zaproszenie.Przed nami wyjątkowy festiwal im. Bogusława Klimczuka. Będzie się działo!
Dodał: admin, 16-08-2017 10:45, odsłon: 1249
Cezary Pazura i Agnieszka Chylińska - gwiazdy tegorocznego festiwalu.
Cezary Pazura i Agnieszka Chylińska - gwiazdy tegorocznego festiwalu.

Agnieszka Chylińska i Cezary Pazura będą gwiazdami tegorocznej edycji Festiwalu Muzyki Rozrywkowej im. Bogusława Klimczuka, który odbędzie się 26 sierpnia w Amfiteatrze nad Jeziorem Kozienickim. To szczególny rok kozienickiej imprezy: główny punkt jej programu - Konkurs Piosenki o Nagrodę imienia znanego kompozytora- odbędzie się po raz 15. Z okazji jubileuszu konkurs wyjątkowo ma charakter zamknięty i jest adresowany wyłącznie do zdobywców tytułu Grand Prix wcześniejszych czternastu edycji.

– Mam zaszczyt i przyjemność po raz kolejny zaprosić na niezwykłe wydarzenie muzyczne, którym jest XV Jubileuszowy Festiwal Muzyki Rozrywkowej im. Bogusława Klimczuka – mówi Tomasz Śmietanka, Burmistrz Gminy Kozienice. – Od początku pomagam temu Festiwalowi i cieszy mnie jego rozwój. Celem festiwalu jest kontynuowanie misji naszego kompozytora – promocja młodych talentów. O wyjątkowości tej edycji festiwalu niech świadczy fakt, że zaprezentuje się przed państwem siedmioro wokalistów – najlepszych z najlepszych w poszczególnych latach, laureatów tytułu Grand Prix Kozienickiego Festiwalu. Gwarantuję, że nie zabraknie emocji, tym bardziej, że gwiazdami tegorocznej edycji festiwalu są Cezary Pazura i Agnieszka  Chylińska.

 

Nieprzerwanie, jednym z organizatorów tego wydarzenia, jest Kozienicki Dom Kultury, który od 2002 roku nosi imię Bogusława Klimczuka.

 

– Dla nas, najważniejszym elementem Festiwalu jest Konkurs Piosenki. Warto przypomnieć, co leżało u podstaw podejmowania działań związanych z organizacją tego wydarzenia – zaznacza Elwira Kozłowska, Dyrektor Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka i dodaje: – Po pierwsze, chcieliśmy kontynuować dzieło Bogusława Klimczuka, który jako wybitny kompozytor, aranżer, dyrygent i pianista, człowiek bardzo zapracowany, znajdował czas, aby wspierać młodych, wybitnych wokalistów i muzyków. Po drugie, to chęć ocalenia kompozycji Bogusława Klimczuka, który urodzony w Kozienicach, nawet u szczytu swojej kariery, zawsze do Kozienic chętnie wracał, krzewiąc tu zamiłowanie do muzyki, zapraszając najznakomitszych artystów do swego rodzinnego miasta. A po trzecie, chcieliśmy, aby muzyka łączyła ludzi, pokolenia, niezależnie od wszystkich dzielących ich różnic.

 

– Proszę nie mylić Konkursu Piosenki z Festiwalem – podkreśla Elwira Kozłowska i zaznacza: – Festiwal to całość, w którym obok naszych młodych talentów, sprawdzających się wokalnie na scenie amfiteatru, występują wspaniałe kabarety i gwiazdy polskiej sceny muzycznej.

 

15 lat ze świetną muzyką

 

Pierwszy Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Bogusława Klimczuka odbył się w 2002 r. Celem imprezy jest upamiętnienie wybitnego kompozytora, pianisty, dyrygenta i aranżera, który urodził się w Kozienicach 19 października 1921 roku i patronuje imprezie.

 

Poza tym, że Festiwal przypomina legendarne piosenki Bogusława Klimczuka w wykonaniu sław polskiej estrady, promuje również młode talenty. Jest także konkursem dla młodych piosenkarzy wykonujących kompozycje Klimczuka.

 

– Zapraszamy Państwa na Festiwal, a szczególnie na Konkurs Piosenki, który w tym roku ma wyjątkowy charakter. W zmaganiach o nagrodę „Grand Prix XV-lecia im. Bogusława Klimczuka” w bitwie na głosy i państwa serca oraz uwagę jurorów, zmierzą się laureaci dotychczasowych edycji konkursu. Zobaczcie ich Państwo „na żywo”. Spotkajmy się w Amfiteatrze nad kozienickim jeziorem o godz. 18 – mówią organizatorzy.

 

Ich już dobrze znamy

 

Wśród dotychczasowych laureatów konkursu są m.in. uczestnicy telewizyjnych programów muzycznych jak "The Voice of Poland" czy "Mam talent". O wyjątkowe Grand Prix powalczą: Dominika Wróbel (Sulgostowska) - Grand Prix 2004, Michał Kaczmarek (2005), Tomasz Hoffmann (Tomiqueee - 2008), Monika Mioduszewska (2012), Małgorzata Nakonieczna (2014), Paulina Lenda (2015) i Paulina Tarasińska (2016).

 

Patronem honorowym festiwalu jest Krystyna Klimczuk - żona kompozytora. Patronami i fundatorami nagrody są: Piotr Gliński - Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Tomasz Śmietanka - Burmistrz Gminy Kozienice, Andrzej Jung - Starosta Powiatu Kozienickiego, Krzysztof Figat - Prezes Zarządu Enei Wytwarzanie. Patronem jest także Adam Struzik - Marszałek Województwa Mazowieckiego.

 

Partnerem radiowym wydarzenia jest Jedynka Polskiego Radia. Patronat medialny nad imprezą objęły Kozienice24.pl i Kronika Kozienicka.

 

Organizatorami wydarzenia są: Gmina Kozienice  i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka. Zaś współorganizatorem Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego. Partnerem festiwalu jest Kozienickie Centrum Rekreacji i Sportu. Sponsorem: ENEA Wytwarzanie.

 

Wstęp na festiwal jest wolny, ale liczba miejsc jest ograniczona.

Skontaktuj się z autorem tekstu: admin
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Ogłoszenia wyróżnione
WSZYSTKIE +
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
Ogłoszenia drobne
WSZYSTKIE +
Skup VW SHaran Pilnie Kupię
Kupię pilnie VW SHARAN 2.0 benzyna z klimatyzacją , stan obojęt...
Szczegóły ogłoszenia

Zarobek Na Zakupach
Zapraszam do zapoznania się z ofertą kilku firm, w których dzię...
Szczegóły ogłoszenia

Malowanie Obrazów Na Zamówienie
[size= 10pt; font-family: calibri, sans-serif; color: #1f497d]Ma...
Szczegóły ogłoszenia

dr Władysław Rybicki
Kolejne sensacyjne odkrycie polskiego lekarza – zagadka raka roz...
Szczegóły ogłoszenia

Sprawdzona metoda dla dorosłych – niemiecki przez Skype
Pomagam osobą dorosłym w pokonaniu niemieckiego. Witaj przys...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Lipsko24 to niezależne medium elektroniczne w Lipsku i terenie powiatu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook

 

 

 

Płatności online zapewnia: