Dzisiaj jest niedziela, 05 lipca 2020 r., 187 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
[WIDEO] Dr Bartoszewicz: Praca do wykonania w Radomiu jest ogromna. Trzeba uczyć się na pandemii
Dodał: admin, 22-04-2020 18:42, odsłon: 373
Foto: Radom24.pl
Foto: Radom24.pl

O pandemii koronawirusa w kontekście budowy lotniska w Radomiu i problemów linii lotniczych, rozmawiamy z dr Arturem Bartoszewiczem ze Szkoły Głównej Handlowej.

Artur Bartoszewicz jest ekspertem m.in. z zakresu planowania i programowania, strategii rozwoju regionalnego i rozwoju miast, funduszy europejskich i pomocy publicznej. Adiunkt w Kolegium Analiz Ekonomicznych Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Autor ponad 40 ekspertyz przygotowanych na rzecz administracji rządowej i samorządowej. Autor publikacji naukowych w kraju i zagranicą. Wykładowca m.in. w Szkole Głównej Handlowej, Uniwersytecie Warszawskim, Akademii Leona Koźmińskiego, Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

 

Mimo epidemii kronawirusa prace na lotnisku w Radomiu idą zgodnie z planem, zarówno przy budowie pasa startowego jak i terminala. Doktor Bartoszewicz potwierdził, że kontynuowanie tej inwestycji to dobra decyzja. - Zarówno inwestor jak i wykonawca mają doświadczenie branżowe i myślę, że sobie poradzą, nawet w tak trudnych warunkach. Lotnisko nie ruszy dziś, tylko w czasie kiedy to będzie odpowiednie gdy, gospodarka będzie sprawnie funkcjonowała - stwierdził ekspert.

 

- Zupełnie inna sytuacja jest Centralnego Portu Komunikacyjnego, kiedy on jest na fazie przygotowania i planowania. Faktycznie, tam te opóźnienia mogą wpływać na dobry moment, w którym takie lotnisko powinno być uruchomione. Nie jestem jednak zwolennikiem wstrzymywania CPK-u, dlatego, że cały proces inwestycyjny, to będzie kilka lat, a my za 2-3 lata będziemy wyraźnie widzieć powrót do tej dynamiki rozwojowej, którą mieliśmy przed pandemią - powiedział dr Bartoszewisz.

 

Następnie ekspert skupił się na lotnisku w naszym mieście: - Jeżeli chodzi o lotnisko w Radomiu, to podjęta została dobra decyzja - kontynuujemy, realizujemy dalej. Wybraliśmy wykonawcę, który jest sprawny i dobrze zorganizowany, więc zarówno inwestor, jak i wykonawca, mają doświadczenie branżowe i myślę, że sobie poradzą nawet w tak trudnych warunkach. Teraz jest przygotowanie placu do budowy, więc to też jest czas, kiedy mamy troszeczkę ograniczenia związane z migracją, ze skupiskami ludzkimi, więc to wszystko za 2-3 tygodnie powinno być już w miarę do opanowania. Myślę, że procedury, które wprowadził wykonawca, spowodują, że będziemy w stanie realizować inwestycje zgodnie z harmonogramem, a to jest najważniejsze.

 

Na pytanie o problemy linii lotniczych w dobie pandemii koronawirusa, dr Artur Bartoszewicz odpowiedział: - Ale też słyszymy o ogromnych nakładach na to, żeby te linie lotnicze ratować.

 

Ponadto usłyszeliśmy, że "praca do wykonania w Radomiu jest ogromna" i że "trzeba uczyć się na pandemii". Cała rozmowa na wideo.

 

Skontaktuj się z autorem tekstu: admin
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Gmina Garbatka-Letnisko
Ogłoszenia wyróżnione
WSZYSTKIE +
LAPTOP SPRZEDAM
LAPTOP SPRZEDAM
Laptop hp 250 G6 używany w świetnej cenie oczywiście negocjacje też uznaje. Wszystkie szczegóły podaję poniżej:Przekątna ...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
Ogłoszenia drobne
WSZYSTKIE +
LAPTOP SPRZEDAM
Laptop hp 250 G6 używany w świetnej cenie oczywiście negocjacje ...
Szczegóły ogłoszenia

Skup VW SHaran Pilnie Kupię
Kupię pilnie VW SHARAN 2.0 benzyna z klimatyzacją , stan obojęt...
Szczegóły ogłoszenia

Zarobek Na Zakupach
Zapraszam do zapoznania się z ofertą kilku firm, w których dzię...
Szczegóły ogłoszenia

Malowanie Obrazów Na Zamówienie
[size= 10pt; font-family: calibri, sans-serif; color: #1f497d]Ma...
Szczegóły ogłoszenia

dr Władysław Rybicki
Kolejne sensacyjne odkrycie polskiego lekarza – zagadka raka roz...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Lipsko24 to niezależne medium elektroniczne w Lipsku i terenie powiatu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook

 

 

 

Płatności online zapewnia: